Польща порушила справу через реалізацію Північного потоку - 2

9 травня 2018, 15:23
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Польський антимонопольний регулятор UOKiK порушив справу проти Газпрому та п'яти зарубіжних компаній (Engie, Uniper OMV, Shell, Wintershall), відповідальних за фінансування газопроводу Північний потік - 2.

Як сказано на сайті відомства, в 2016 році польські чиновники проаналізували клопотання про створення цими шістьма компаніями спільного підприємства для будівництва Північного потоку - 2 і вирішили, що це може призвести до обмеження конкуренції.

Відео дня

UOKiK підозрює, що компанії, незважаючи на заборону з боку Польщі, спільно реалізують проект, фінансуючи Північний потік - 2.

Антимонопольний регулятор може оштрафувати Газпром, Engie, Uniper OMV, Shell, Wintershall на 10% від річної виручки або вимагати продажу частини активів спільного підприємства, продажу контрольного пакета акцій або розпуску СП.

UOKiK зробив висновок, що Газпром і так домінує на польському ринку газу, а новий проект може ще більше зміцнити його переговорну позицію з польськими клієнтами.

Польща вимагає застосування санкцій США до Північного потоку - 2


Північний потік-2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявним Північним потоком - 55 млрд куб. м газу.

Північний потік - 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X