Польща, Литва та Латвія підписали листа про небезпеку Північного потоку - 2

11 березня 2018, 17:38
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Польща, Литва та Латвія підписали листа про небезпеку Північного потоку - 2 - фото

Північний потік - 2 є інструментом політики РФ, сказано в листі

У Вільнюсі керівники парламентів Польщі, Литви та Латвії підписали лист з попередженням про небезпеку газопроводу Північний потік - 2, адресований головам парламентів європейських країн.

Про це повідомляє Польське радіо.

"Газопровід Північний потік - 2 спрямований на енергетичне узалежнення держав Європейського Союзу від Росії", - йдеться в документі.

У листі також зазначено, що енергетична безпека становить ключовий компонент об’єднаної та процвітаючої Європи. На думку авторів листа, незважаючи на те, що газопровід Північний потік - 2 представляють як комерційний проект, він насправді є інструментом політики Російської Федерації.

Раніше такий лист підписали Україна та Молдова.

Спікер польського Сейму Марек Кухцінський наголосив на важливості того, що лист підписала група країн, а не окремі держави.

"Один принцип – загальне занепокоєння про безпеку усіх країн Європейського Союзу, а також країн, що розташовані у східній її частині. Ми хочемо співпрацювати з усіма, але хочемо також, аби шанували і турботу про безпеку громадян наших балтійських країн і Польщі. Ми всі разом підтримуємо Україну, яка у ці дні веде тяжку боротьбу за свою Незалежність".

Польща, Литва, Україна, Латвія і Молдова закликали європейські країни гарантувати, що експлуатація газопроводу Північний потік - 2 здійснюватиметься згідно з правилами ЄС.

Глава МЗС Німеччини виступив на підтримку спірного проекту газопроводу Північний потік - 2
Польща вимагає застосування санкцій США до Північного потоку - 2
Данія заблокувала будівництво Північного потоку - 2

Північний потік - 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявним Північним потоком - 55 млрд куб. м газу.

Північний потік - 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентскі списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал

Вибір редакції

Технології

Вчора, 09:01

thumb img
Країна розумнішає. Як 3G і 4G змінюють українську економіку
Економіка

14 червня, 17:00

thumb img
Багаті тихоні. Economist пояснив, чому німецькі багатії відрізняються від американських
Економіка

Вчора, 09:30

thumb img
Гроші тижня: єврооблігації України, Роттердам-, купівля каналу ZIK соратником Медведчука, піруети Баришівського райсуду і знову газ

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua