Польща, Литва та Латвія підписали листа про небезпеку Північного потоку - 2

11 березня 2018, 17:38

У Вільнюсі керівники парламентів Польщі, Литви та Латвії підписали лист з попередженням про небезпеку газопроводу Північний потік - 2, адресований головам парламентів європейських країн.

Про це повідомляє Польське радіо.

"Газопровід Північний потік - 2 спрямований на енергетичне узалежнення держав Європейського Союзу від Росії", - йдеться в документі.

Відео дня

У листі також зазначено, що енергетична безпека становить ключовий компонент об’єднаної та процвітаючої Європи. На думку авторів листа, незважаючи на те, що газопровід Північний потік - 2 представляють як комерційний проект, він насправді є інструментом політики Російської Федерації.

Раніше такий лист підписали Україна та Молдова.

Спікер польського Сейму Марек Кухцінський наголосив на важливості того, що лист підписала група країн, а не окремі держави.

"Один принцип – загальне занепокоєння про безпеку усіх країн Європейського Союзу, а також країн, що розташовані у східній її частині. Ми хочемо співпрацювати з усіма, але хочемо також, аби шанували і турботу про безпеку громадян наших балтійських країн і Польщі. Ми всі разом підтримуємо Україну, яка у ці дні веде тяжку боротьбу за свою Незалежність".

Польща, Литва, Україна, Латвія і Молдова закликали європейські країни гарантувати, що експлуатація газопроводу Північний потік - 2 здійснюватиметься згідно з правилами ЄС.

Глава МЗС Німеччини виступив на підтримку спірного проекту газопроводу Північний потік - 2
Польща вимагає застосування санкцій США до Північного потоку - 2
Данія заблокувала будівництво Північного потоку - 2

Північний потік - 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявним Північним потоком - 55 млрд куб. м газу.

Північний потік - 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X