Польща призупинила транзит російської нафти з Білорусі через її якість

25 квітня 2019, 06:04

Польща призупинила транзит російської нафти з Білорусії по нафтопроводу Дружба через її низьку якість, повідомляє БелТа.

Як повідомляється, компанія PERN, яка є оператором польської ділянки нафтопроводу, заявила білоруській стороні в телефонограмі, що нафтопереробні заводи "в Польщі і Німеччині не можуть приймати і переробляти нафту з такими показниками, з якими вона наразі надходить до пункту приймання поставок".

Відео дня

Прес-секретар концерну Білнафтохім Марина Костюченко підтвердила зупинку транзиту в польському напрямку. За її словами, подібний крок "спричиняє втрату репутації російських постачальників нафти в Європу", а також "ускладнює роботу білоруського трубопровідного транспорту".

Днем раніше, 23 квітня, Білорусь призупинила експорт світлих нафтопродуктів (бензину та дизельного палива) в Україну, Польщу та країни Балтії. Рішення було викликане різким зниженням якості російської нафти, що надходить на нафтопереробні заводи країни.

Нагадаємо, 19 квітня білоруський державний концерн Білнафтохім повідомив про різке погіршення якості російської нафти. У російській Транснафті підтвердили наявність проблем і пообіцяли вирішити їх до 22-23 квітня. У компанії повідомили, що джерело забруднення виявлено за 1,5 тис. км від білоруського кордону - в Самарській області.

Білоруський концерн обмежив експортні поставки нафтопродуктів через неякісну сировину. Мінськ попросив Транснафту збільшити поставки нафти по північній гілці нафтопроводу Дружба, де якість нафти відповідає ГОСТу.

Головний інженер ВАТ Гомельтранснафта Дружба Андрій Вериго заявив 22 квітня, що Білоруські НПЗ зможуть отримати якісну російську нафту приблизно через 8-10 днів з урахуванням протяжності нафтопроводу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X