Політична криза в Україні ставить під загрозу подальші транші від МВФ - агентство Fitch

24 лютого 2016, 11:57
Політична криза та можливі дострокові парламентські вибори можуть стати причиною, через яку МВФ відмовиться допомагать Укаїні

Так вважають експерти рейтингової агенції Fitch, пише Дзеркало тижня..

На їхню думку, напруга між президентом Петром Порошенком і прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком затягнула процес проведення реформ і призупинила другий розгляд МВФ щодо виплат у рамках 40-мільярдної програми підтримки.

Відео дня

Кабмін Яценюка зміг пережити голосування про довіру у Верховній Раді, однак дві партії - Батьківщина і Самопоміч - вийшли з коаліції. Фактично українська парламентська більшість втратила 11 голосів у ВР.

Поки що, за словами аналітиків, важко говорити про короткострокові політичні наслідки цієї події. Однак уряд меншості чи дострокові вибори поставлять під сумнів для західних кредиторів потребу допомагати Україні.

У агентстві зазначили, що допомога МВФ і інших кредиторів дуже важлива для суверенного рейтингу України, який минулого листопада був піднятий з рівня "ССС" до "RD" після того, як українська сторона завершила реструктуризацію боргу приватного сектору.

Fitch припускає, що в довгостроковій перспективі новий український уряд краще проводитиме необхідні реформи і боротися із корупцією.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко домовився з розпорядником Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард підготувати дорожню карту пріоритетних реформ, які повинні надати новий імпульс відносинам України з МВФ.

Раніше голова МВФ Крістін Лагард заявила, що відсутність належної боротьби з корупцією може завадити співпраці з Україною. Вона також висловила стурбованість повільністю покращення державного управління в Україні, боротьби з корупцією та зменшення впливу корисливих інтересів на політику.

Показати ще новини
Радіо НВ
X