Подорожчання нафти і різкий стрибок цін на українських АЗС – огляд і прогноз ринку нафти і пального

6 лютого 2017, 08:28
1736
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Подорожчання нафти і різкий стрибок цін на українських АЗС – огляд і прогноз ринку нафти і пального - фото

На українському ринку склалася не типова ситуація: ціни в дрібному опті (автопартии з нафтобаз) нижче крупнооптових (ж/д-цистерни)

Минулий тиждень став позитивним для нафти. А от українським автомобілістам доведеться ще глибше запустити руку в свою кишеню через різке зростання цін

У минулий понеділок, 30 січня, світові ціни на нафту знижувалися через дані нафтогазової сервісної компанії Baker Hughes про зростання числа бурових установок у США на 18 одиниць (+2,5%) за тиждень. Крім того, тиск на ціни здійснили дані Міненерго США, згідно з якими видобуток нафти в країні зріс на 17 тис. барелів (+0,19%) за тиждень.

Вівторок і середа принесли цінам на нафту різкий стрибок. Причинами стали прогнози аналітиків про скорочення видобутку сировини країнами ОПЕК у січні до 30,01 млн барелів на добу (з 31,17 млн б/с в грудні).

Також підтримку вартості нафти надали дані про скорочення видобутку країнами, що не входять в ОПЕК, але які беруть участь в угоді. Сумарно скорочення країнами, які підписали угоду (ОПЕК+11), оцінили в 1,4 млн б/с.

У четвер, 2 лютого, ціни на нафту дещо опустилися через дані Міненерго США про зростання запасів у країні. Так, комерційні запаси сировини в Штатах за тиждень збільшилися на 6,5 млн барелів – до 494,8 млн барелів.

У п'ятницю нафта знову зміцнила свої позиції. Причиною стали чутки про те, що адміністрація президента США Дональда Трампа може запровадити нові економічні санкції проти Ірану, що успішно випробував нову балістичну ракету. Це може призвести до скорочення експорту іранської нафти.

На поточному тижні факторами, які визначатимуть динаміку світових цін на нафту, залишаться старанність учасників групи ОПЕК+11, комерційні запаси нафти і дані про бурову активність у США.

Крім того, відзначають аналітики консалтингової групи А-95, все серйозніше впливають на нафтові котирування укази і вербальна активність президента США Дональда Трампа, непередбачуваність якого розгойдує сировинні ринки.

Але повернімося до українського ринку палива. Оптовий ринок нафтопродуктів другий тиждень проходить без особливих потрясінь. За даними директора консалтингової групи А-95 Сергія Куюна, ціна бензину А-92 мінімально знизилася, а дизпаливо подорожчало.

Ціни стримують великі запаси грудневих обсягів, пояснює Куюн. За його даними, на ринку склалася не типова ситуація, коли ціни в дрібному опті (автопартії з нафтобаз) нижче крупнооптових (залізничні цистерни).

"Наступного тижня оператори очікують збереження цін за умови стабільності валюти", – говорить Куюн.

Набагато гірше справи в роздробі. Протягом усього минулого тижня рух на стелах АЗС не припинявся. Всі без винятку учасники ринку підвищували вартість нафтопродуктів.

За даними аналітика консалтингової компанії UPECO Олександра Сіренка, в останні вихідні січня група компаній Приват підняла вартість всіх видів палива на своїх АЗС на 50 коп/л. За ними пішли WOG і ОККО, також накинувши 50 коп/л на А‑95 і дизпаливо.

"Після цього, дивлячись на стели національних операторів, почали підвищувати ціни всі ритейлери", – говорить Сіренко.

Це в підсумку призвело до зростання вартості палива по всій Україні від 20 коп до 1 грн за літр. Таким чином, за тиждень середня вартість бензину А‑92 зросла на 1,9% (0,43 грн/л), А‑95 – на 1,7% (0,40 грн), ДТ – на 1,8% (0,40 грн).

Зі слів учасників ринку, продовжує Сіренко, приріст ціни триватиме й надалі, коли почнуть надходити нові партії нафтопродуктів з більш високими закупівельними цінами.

А ось скраплений газ припинив дешевшати. Проторгувавшись лише менше тижня нижче 10 гривень за літр, автогаз у столиці знову перейшов до зростання. На думку Куюна, причиною цього стали результати аукціону Укргазвидобування, де ціни зросли до 16-16,5 тис. грн/т.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Фінанси

Вчора, 09:30

thumb img
Що з курсом. Хто зупинив девальвацію гривні і який прогноз після виборів
7992
Економіка

Вчора, 09:00

thumb img
Зеленський слабко орієнтується в політиці. Це дуже ризиковано – Томаш Фіала
3550
Події

Сьогодні, 09:11

thumb img
Принципи перших. П'ять надихаючих історій відомих українок – про те, як досягти успіху
2050

Головне

Рітейл/Нерухомість

Сьогодні, 11:02

thumb img
Стало відомо, скільки квартир в Києві простоюють без покупців
Країни

Сьогодні, 05:45

thumb img
Пентагон виділив Трампу мільярд доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою
Геополітика

Вчора, 18:27

thumb img
Трамп підписав документ про визнання суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами