Підняти зарплати і взяти кредити. Український бізнес розповів про свої плани

17 квітня 2019, 13:12

Більше 40% українських компаній прогнозують зростання обсягів продажів протягом наступних 12 місяців і тільки 8,7% очікують скорочення обсягів реалізації продукції

Український бізнес покращив свої очікування щодо темпів економічного зростання і створення нових робочих місць протягом наступних 12 місяців, свідчать підсумки опитування керівників підприємств, проведеного Національним банком України в січні-березні 2019 року, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

38% компаній очікують, що обсяги виробництва зростуть, а 12,7% прогнозують, що знизяться. Баланс відповідей щодо зростання виробництва становить 25,3% (у попередньому опитуванні - 18,2%). При цьому позитивні очікування спостерігаються серед підприємств усіх видів економічної діяльності.

Індекс ділових очікувань на наступні 12 місяців становить 119,7% (у попередньому кварталі - 117,3%).

"Підприємці очікують поліпшення фінансово-економічного стану своїх підприємств, в тому числі за рахунок зростання виробництва і реалізації продукції, зокрема, на експорт. У зв'язку з цим компанії планують збільшити інвестиції в основні засоби, активніше залучати кредитні ресурси і нових працівників", - зазначено в повідомленні.

За даними НБУ, більше 40% компаній прогнозують зростання обсягів продажів протягом наступних 12 місяців, і тільки 8,7% очікують скорочення обсягів реалізації продукції. Найбільші очікування щодо зростання продажів - у підприємств будівництва, переробної промисловості, сільського господарства, торгівлі, транспорту і зв'язку. Більше третини компаній очікують зростання експорту.

Майже третина компаній очікує поліпшення свого фінансового стану, тільки 8% - погіршення. Найбільш оптимістично налаштовані компанії у сфері будівництва, сільського господарства і переробної промисловості.

Більше третини компаній прогнозує, що обсяг інвестиційних витрат на обладнання зросте, і тільки 9% підприємств очікують скорочення таких інвестицій.

П'ята частина компаній прогнозує, що кількість працівників на їхніх підприємствах зросте. Найбільш оптимістично налаштовані підприємства в будівництві і переробній промисловості.

Бізнес готується піднімати зарплати - більшість компаній (74,1%) вважають, що їхні витрати на оплату праці працівників протягом наступних 12 місяців зростуть.

Згідно з даними опитування, більше третини компаній планують залучати кредити протягом наступних 12 місяців. При цьому підприємства продовжують віддавати перевагу позикам  у національній валюті.

Основні фактори, які, за оцінками бізнесу, обмежують здатність нарощувати виробництво, - це високі ціни на енергоносії, а також на сировину і матеріали.

Як свідчать результати опитування, покращилися очікування бізнесу щодо інфляції. Підприємці очікують, що протягом наступних 12 місяців інфляція складе 9%, тоді як у попередньому кварталі показник був 9,5%. Також істотно зросла частка компаній, які очікують інфляцію, близьку до мети НБУ - 5% у першому кварталі 2020 року.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Протягом наступних 12 місяців бізнес очікує курс гривні на рівні 29,32 грн/$1, тоді як у попередньому кварталі цей показник склав 29,99 грн/$1. На відміну від попереднього опитування, коли майже половина респондентів прогнозувала, що курс протягом наступних 12 місяців буде коливатися на рівні 29-30 грн/$1, у першому кварталі 2019 року майже половина опитаних вважає, що курс протягом наступних 12 місяців не перевищить позначки 29 грн/$1.

НБУ уточнює, що опитування проводилося з 4 лютого по 6 березня 2019 року. У ньому взяли участь 703 підприємства з 22 регіонів країни (без обліку тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької та Луганської областей).

Раніше бізнес-омбудсмен розповів, на що найчастіше скаржаться українські підприємці.

Показати ще новини
Радіо NV
X