Поділ Київенерго, новий керівник Укртрансгазу та інші головні ділові новини дня

26 грудня 2017, 20:08
ТОП головних новин бізнесу за 26 грудня від НВ Бізнес

1Київенерго вирішили розділити на дві компанії

Акціонери компанії 22 грудня прийняли рішення про виділення зі складу Київенерго оператора систем розподілу ДТЕК Київські електромережі.

Відео дня

Згідно з повідомленням, створена компанія займатиметься розподілом електроенергії та експлуатації електромереж. При цьому, Київенерго здійснюватиме постачання електроенергії.

Очікується, що державну реєстрацію компанії закінчать у лютому 2018 року. У прес-службі додали, що всі поточні акціонери стануть власниками акцій двох компаній.

2США відтермінували дію режиму безмитного ввезення українських товарів

Адміністрація президента США Дональда Трампа ухвалила рішення, яким призупинила дію режиму безмитного ввезення товарів з України на 120 днів.

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України відзначають, що таке рішення стало результатом позитивних дій українського уряду в напрямку виправлення ситуації з непрозорою системою виплати роялті правовласникам.

У 2015 році Україні дозволили безмитне ввезення близько 5 тис. товарів у США на період з 29 липня 2015 до 31 грудня 2017 року в рамках відновлення програми Генеральної системи преференцій ( ГСП), що стосується найбільш поширених товарів у виробництві.

3Польського фахівця призначили керівником Укртрансгазу

Павло Юзеф Станчак 23 грудня офіційно став главою компанії-оператора української газотранспортної системи - Укртрансгазу.

Наприкінці серпня його призначили президентом компанії, уклавши контракт на рік. Пізніше виявилося, що Служба безпеки України (СБУ) гальмує призначення Станчака на посаду глави Укртрансгазу.

СБУ не давала остаточної відповіді щодо допуску Станчака, який не є громадянином України, до керівництва Укртрансгазом, оскільки керівники компанії мають доступ до матеріалів, які стосуються безпеки України.

Очікується, що новий глава повинен розпочати роботу після врегулювання формальностей.

4МВФ назвав основні ризики в держбюджеті України

Постійний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Йоста Люнгман назвав невиправдано швидке зростання видатків, що перевищує зростання економіки, та істотне уповільнення деяких реформ головними ризиками українського держбюджету 2018 року.

Він відзначив, що чотирирічна програма України та МВФ робить наголос на питаннях податково-бюджетного і фінансового секторів, а також на структурних реформах для подолання корупції та поліпшення бізнес-клімату.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

За словами Люнгмана, основними цілями податково-бюджетної політики України мають стати скорочення боргу, контроль поточних видатків та впровадження реформ для поліпшення податкової системи і якості державних послуг.

5Борг Газпрому перед Україною щодня зростає на кілька мільярдів доларів

Комерційни директор Нафтогазу Юрій Вітренко заявив, що кожного дня відсотки боргу Газпрому перед Україною становлять від $1 млн до $3 млн.

Вони нараховуються за позовними вимогами Нафтогазу України до російського монополіста - компанії Газпром в межах Стокгольмського арбітражу за транзитним контрактом.

Він також нагадав, що рішення щодо цієї суперечки має бути ухвалено в лютому.

Крім того, нещодавно у Газпром прокоментували рішення Стокгольмського арбітражу. Заступник голови правління компанії Олександр Медведєв вважає, що Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма задовольнив основні положення позову Газпрому до Нафтогазу України.

"Це що називається: плюй в очі - все божа роса" - прокоментував позицію української сторони Медведєв.

За його словами, основні положення контракту між компаніями визнано дійсними.

Такими були головні ділові новини вівторка.

Показати ще новини
Радіо НВ
X