Податковій не дозволили заарештувати рахунки Укрнафти

3 листопада 2017, 15:11
Державна фіскальна служба України (ДФС) не змогла заарештувати банківські рахунки напівдержавної Укрнафти через рішення суду

Зокрема, Окружний адміністративний суд Києва рішенням від 30 жовтня відхилив звернення Офісу великих платників податків ДФС про арешт. Суд також закрив справу і роз'яснив, що повторне звернення з цього приводу поки неможливо, пише enkorr.

Відео дня

ДФС звернулася за дозволом на арешт рахунків Укрнафти відразу ж на наступний день після рішення Верховного суду України, який 24 жовтня скасував зобов'язання фіскальної служби прийняти у податкову заставу компанії спірний газ.

На вимогу ДФС надати ліквідне майно для опису у податкову заставу Укрнафта 26 жовтня в черговий раз вказала спірні 2 млрд куб. м газу, оцінивши їх в 16,8 млрд грн.

Оскільки ДФС вважає, що цього газу фізично не існує, відповідь Укрнафти був розцінений як відмова добровільно надавати майно в податкову заставу. Після цього у фіскальної служби з'явилися підстави для вимоги зупинення видаткових операцій за банківськими рахунками боржника.

Суд прийшов до висновку, що питання зобов'язання ДФС приймати в заставу спірні 2 млрд куб. м остаточно ще не вирішене, оскільки Верховний суд України направив позов Укрнафти до УКРІНФОРМ на повторний розгляд до суду першої інстанції.

Нагадаємо, на 1 жовтня Укрнафта залишалася найбільшим боржником податків в країні. Її борг становить 13,7 млрд грн або 20% всієї заборгованості по країні.


НАК Нафтогаз України належить 50% +1 акція Укрнафти. Компанії, що входять в сферу впливу групи Приват Ігоря Коломойського, володіють приблизно 42% (13,6% компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - іншим акціонерам). З 2003 р операційне управління Укрнафтою здійснює група Приват.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X