Податковий прес. У боротьбі за наповнення бюджету фіскальна служба стала найбільш корумпованим держорганом в країні

15 жовтня 2015, 13:12
336
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Податковий прес. У боротьбі за наповнення бюджету фіскальна служба стала найбільш корумпованим держорганом в країні - фото
Бізнесмени нарікають, що податківці нової Держфіскальної служби продовжують дотримуватися схем часів Віктора Януковича. Податкові інспектори лідирують в антирейтингу хабарників – 26,7% підприємців, за даними міжнародної організації Transparency International, зіткнулися з корупцією в ДФС

Перевірки та сумнівні донарахування податків, кримінальні справи, відмови повертати ПДВ – ось типові скарги підприємців на податкову.

Кількість скарг на податкову інспекцію за півроку зросла в геометричній прогресії. Про це говорить бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета. Ситуація настільки запущена, що імена багатьох заявників він навіть не ризикує розкривати перед високопоставленими чиновниками ДФС.

"Дуже часто бувало так, що після звернення бізнесу з приводу корупції замість того, щоб зупинити її, чиновники зупиняли бізнес", - заявляє Шемета.

Тарас Качка, спеціальний бізнес-омбудсмен зв'язків з ДФС, розповідає про механізми появи корупції у фіскальних органах. Як правило, все починається з перевірки, за результатами якої інспектори починають вимагати донарахувань податків на мільйони гривень. Отримують відмову і відкривають кримінальні справи за фактом ухилення від сплати податків. А вже після того за круглу суму пропонують зняти претензії і закрити справи.

"Я стикаюся з тим, що податківці називають біле чорним. Приклади донарахувань, штрафів і кримінальних справ, які зібралися в мене останнім часом, взагалі ні в яку логіку не вкладається", - нарікає Качка.

Кожен день на його адресу приходить три-чотири нових звернення-скарги на дії представників ДФС.

"У податківців є колосальна свобода дій у відношення бізнесу і ніякої відповідальності", - каже Качка.

У самій податковій НВ підтвердили, що тиск на бізнес вони посилили. Але заради благих цілей: "Ми дійсно трохи збільшили тиск, щоб змусити людей не ухилятися від сплати податків. Щоб не давати можливість мінімізувати, створювати фіктивні витрати, отримувати дутий ПДВ", - сказав Насиров.

При цьому в прес-службі ДФС не забули відзвітувати, що паралельно у відомстві йде активна боротьба з корупцією. Мовляв, з початку року проти власних співробітників у ДФС відкрили 431 кримінальних справ, у тому числі 69 за фактом отримання хабарів. До кримінальної відповідальності притягнуто 11 осіб. У термінології Насирова це теж могло б називатися "трохи": адже в цілому в ГФС працює 60 тис. співробітників.

Так, з 59 скарг, що надійшли за останній місяць на гарячу лінію ДФС на нечистих на руку співробітників відомства, лише 9 передали в прокуратуру. Решта, як зазначають у відомстві, "не підтвердилися чи не були доведені".

Повний текст матеріалу читайте в новому номері НВ №38 від 16 жовтня 2016 року

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Економіка

21 березня, 19:42

thumb img
З політичною метою. Рева звинуватив облгази у “донамалюванні” заборгованості українців
7210
Економіка

Вчора, 06:44

thumb img
Угорщина домовилася з Росією про постачання газу в обхід України
3844
Економіка

Вчора, 18:22

thumb img
Глава Газпрому в Москві в присутності Бойко і Медведчука запропонував постачати в Україну дешевий газ
2145

Головне

Футбол

Вчора, 17:47

thumb img
Наставник Шахтаря відреагував на чутки про можливий від'їзд
Події

Вчора, 14:40

thumb img
Кафкіанський процес. За що і як Росія засудила українського студента Павла Гриба
Політика

Сьогодні, 02:50

thumb img
Порошенко заявив, що визнає будь-які результати виборів