Зеленський підписав зміни до Податкового кодексу

21 травня 2020, 20:15

Президент Володимир Зеленський підписав закон про поправки до Податкового кодексу № 1210, який імплементує ряд положень плану BEPS.

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України Про внесення змін до Податкового кодексу № 466-IX, який Верховна Рада України ухвалила 16 січня 2020.

Про це повідомляє Офіс президента .

Відео дня

Закон передбачає ряд змін, спрямованих на вдосконалення та спрощення системи адміністрування податків. Крім того, документ вводить міжнародні стандарти податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі та імплементацію положень Плану протидії практикам розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування (план BEPS).

Відзначається, що передбачені документом зміни забезпечують необхідні умови для реформування Державної податкової служби і відкривають можливість для перетворення її структури відповідно до концепції єдиної юридичної особи.

Нагадаємо, закон про внесення змін до Податкового кодексу України передбачає імплементацію положень плану BEPS по боротьбі з розмиванням податкової бази, скасування так званих «соєвих поправок», через які експортери сої та ріпаку втратили право на відшкодування податку на додану вартість. Закон також підвищив оподаткування залізної руди на 50% (з 8 до 11-12% в залежності від цін на руду).

Бізнес критикував законопроект, зокрема через те, що він передбачає розширення можливостей фіскальних органів застосовувати штрафи та можливість продовження податкових перевірок, а також збільшує податкове навантаження на деякі галузі економіки.

В Офісі президента заявляли, що документ набуде чинності найближчим часом , однак попередили про можливість перехідного періоду.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X