Податкова почала фіксувати "човникові" перетини кордону з оподатковуваними товарами

18 січня 2018, 08:44

З 16 тис. громадян, які перетинали кордон частіше, ніж раз в 72 години, або перебували за кордоном менше доби, тільки двоє людей везли з собою товари, що підлягають оподаткуванню.

Про це повідомив в.о. глави ДФС Мирослав Продан з посиланням на дані Державної прикордонної служби за станом на 15 січня, передає Інтерфакс-Україна.

"За 15 днів поточного року в ГФС від Держприкордонної служби, оскільки вона володіє цією інформацією, отримала 16 тис. повідомлень про перетин держкордону суб'єктами, які перебувають закордоном менш ніж 24 години або частіше разу на 72 години. З них з товарами, які підлягають оподаткуванню, було тільки двоє громадян.

Відео дня

"Сьогодні так звані "піджаки" призупинили свою діяльність в тому форматі, як це відбувалося раніше", - сказав він під час засідання парламентського комітету з питань податкової та митної політики.

За словами Продана, Держприкордонслужба та ДФС знайшли тимчасовий механізм впровадження встановлених законодавством норм про безмитне ввезення товарів через держкордон. "Тільки з 6 грудня 2017 року прикордонники змогли об'єднати інформацію щодо громадян, які перетинають кордон, в єдиному сервісі", - пояснив директор департаменту ДФС Олексій Василенко. Він уточнив, що інтеграція систем вимагає часу.

Раніше активісти перекривали у Львівській області дороги біля пунктів пропуску на кордоні з Польщею, висловлюючи таким чином невдоволення змінами в митному законодавстві щодо норм і правил переміщення товарів через кордон.

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла зміни до Податкового кодексу, згідно з якими без сплати мита можна ввозити товари на суму до €500 (в аеропортах - до €1000) і вагою до 50 кг у разі, якщо громадянин в'їжджає в Україну не частіше одного разу на 72 години і був відсутній в країні більш ніж 24 годин.

Згідно зі змінами, при більш частому в'їзді без податків можна ввезти товари на суму тільки до €50.

Для тих, хто був відсутній в Україні менш ніж 24 годин і в'їжджає в країну частіше одного разу протягом 72 годин базою оподаткування вважається сумарна вартість ввезених товарів, що перевищує в еквіваленті €50, з урахуванням мита, що підлягає оплаті.

Також запроваджено обмеження на безподаткові пересилання товарів фізичним особам у міжнародних поштових та експрес-відправленнях: тепер їх може бути максимум три протягом одного календарного місяця сумарною фактурною вартістю до €150, тоді як починаючи з четвертої посилки вони вже будуть обкладатися податком, митом і акцизом.

Передбачається, що обмеження набудуть чинності 1 січня 2019 року.

В Державній фіскальній службі (ДФС) наполягали на запровадженні 24-годинного обмеження, оскільки ця умова може вирішити проблему "човникової контрабанди".

Показати ще новини
Радіо НВ
X