Подалі від дефолту. Україна перейшла до фінальної стадії реструктуризації боргів - Яресько

12 листопада 2015, 08:07
Кабінет міністрів 11 листопада затвердив умови випуску нових облігацій, що будуть надані суверенним кредиторам взамін на старі борги, повідомила глава Мінфіну Наталія Яресько

Вона назвала це важливим фінальним кроком для завершення реструктуризації суверенного та гарантованого боргу.

"Це дозволить, нарешті, завершити всі процедури щодо реструктуризації цих боргів, - найбільшої частини нашої роботи з реструктуризації, - і тим самим перегорнути цю складну сторінку в нашій історії", - написала Яресько у Facebook.

Відео дня

Міністр підкреслила, що це дозволить відвести загрозу дефолту, зменшити навантаження на валютні резерви "на багато мільярдів доларів", що, в свою чергу, допоможе забезпечити стабільність гривні та банківської системи.

Яресько наголосила, що тим самими здійснюється ще один крок у відновленні економічної стабільності як передумови до повернення до економічного зростання.

Очільниця Мінфіну нагадала, що попередні угоди про реструктуризацію дали змогу зекономити для країни $3 млрд і перенести виплату ще по $8,5 млрд на період після 2018 року.

"Ми також домовилися з кредиторами про випуск державних деривативів – інструментів, що дозволять кредиторам отримати вигоду від нинішньої угоди, якщо вона дасть підґрунтя для потужного економічного зростання Україні у наступні роки", - зауважила Яресько.

За її словами, попереду ще низка переговорів по кредитам державних підприємств, під які попередні уряди України надавали державні гарантії.

Як повідомлялося, Україна реструктуризувала нещодавно всі випуски своїх єврооблігацій, крім "російських", випущених на суму в $3 млрд. Росія не прийняла участі в реструктуризації, наполягаючи на погашенні цих облігацій у строк - тобто 20 грудня 2015 року. Москва вважає, що не є комерційним кредитором і тому вона не може брати участі в реструктуризації.

Показати ще новини
Радіо НВ
X