"Починається економічне зростання": Бальцерович назвав чотири головні цілі для українських реформаторів

5 травня 2016, 12:19
Співголова групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні Лешек Бальцерович заявив, що в Україні починається економічне зростання, яке буде тривати лише за умови продовження реформ

Як наголосив він у ході брифінгу, для продовження реформ необхідна підтримка не тільки в уряді, але й в парламенті, передає 112 Україна.

За його словами, є чотири головні цілі, які стоять перед українськими реформаторами.

Відео дня

"По-перше, зміцнення стабільності фінансів, бюджету, банківської системи та економіки. Це дуже важливо для людей. Дуже погано, якщо є криза, фіскальна криза. І це дуже важлива передумова, щоб зміцнити економічне зростання. По-друге, реформи для зміцнення економічного зростання, по-третє, зміцнення законної держави, це включає боротьбу з корупцією, і, четверте, це розбудова держави, включаючи справжню децентралізацію", - зазначив він.

Бальцерович додав, що Україні вдалося уникнути бюджетної катастрофи, яка загрожувала через вихідну установку. "Я пам'ятаю, дефіцит був 10% валового продукту, він знизився на 3%. Звичайно, робота не закінчена, але ви подивіться на цю різницю", - сказав політик.

Також він зазначив, що Україна поставила рекорд з диверсифікації: якщо кілька років тому вона імпортувала 40 млрд куб. м російського газу, то цьогоріч ця кількість зменшилася до нуля.

"Це рекорд Європи з диверсифікації, ніякої іншої такої країни немає", - підсумував політик.

Нагадаємо, 21 квітня Кабінет міністрів України створив групу міжнародних експертів, на чолі з екс-міністром фінансів Словаччини Іваном Міклошем, до складу увійшов і екс-віце-прем'єр-міністр Польщі Лешек Бальцерович.

22 квітня президент України Петро Порошенко призначив польського реформатора Лешека Бальцеровича представником президента у Кабінеті міністрів.

Показати ще новини
Радіо NV
X