Платіжний баланс України "пішов у мінус" на півмільярда доларів

1 листопада 2018, 08:37
551
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: НБУ/Flickr

Чистий приплив прямих іноземних інвестицій становив $102 млн

У вересні 2018 року платіжний баланс України зведений з дефіцитом на рівні $582 млн. За січень-вересень дефіцит платіжного балансу становив $418 млн.

Про це повідомили у прес-службі Національного банку України (НБУ).

Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу у вересні розширився до $1,7 млрд на тлі погіршення динаміки експорту та значних планових виплат з обслуговування державного боргу.

У січні – вересні дефіцит поточного рахунку збільшився до $3,9 млрд порівняно з $1,5 млрд у відповідному періоді минулого року.

Крім того, обсяги експорту товарів у вересні скоротилися на 3,6% - до $3,3 млрд. При цьому за січень - вересень експорт товарів зріс на 9,9%- до $31,5 млрд.

Імпорт товарів у вересні склав $51 млрд, його річні темпи зростання залишалися високими (17,3%) на тлі стійкого внутрішнього попиту та високих цін на енергоносії, зазначають в НБУ.

Загалом за січень-вересень, порівняно з аналогічним періодом минулого року, імпорт товарів зріс на 15,6% - до $40,6 млрд.

Чистий приплив капіталу за фінансовим рахунком у вересні становив $1,1 млрд проти $1,3 млрд минулого року і був забезпечений операціями приватного сектору насамперед за торговими кредитами.

Крім того, у вересні відновилося скорочення готівкової валюти поза банками - на $142 млн. У регуляторі відзначають, що це відображає насамперед зменшення попиту на валюту з боку населення.

Чистий приплив прямих іноземних інвестицій становив $102 млн. За січень – вересень цього року чистий приплив прямих іноземних інвестицій оцінено в $1,5 млрд.

За дев’ять місяців чистий приплив коштів за фінансовим рахунком сформувався на рівні аналогічного періоду 2017 року і становив $3,4 млрд. У результаті міжнародні резерви станом на кінець вересня знизилися до $16,6 млрд.

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 16:09

article_img
Народ виявився ласим на гидоту. Макаревич – про росіян, Сенцова та співпрацю з Держдумою
Гаджети

Вчора, 21:01

article_img
5 чудових смартфонів, про які ви ніколи не чули. А дарма
Події

Вчора, 20:45

article_img
Провісник Мережі. Як український кібернетик ледь не створив Інтернет

Головне

Фінанси

Сьогодні, 20:00

article_img
ТОП-5 ризиків для банківської системи України: версія Катерини Рожкової
Події

Сьогодні, 01:27

article_img
Марчук заявив, що за чотири роки Україна виплатила 80 млрд гривень пенсіонерам ОРДЛО
Футбол

Сьогодні, 13:25

article_img
Коли і де дивитися матч Ліги чемпіонів Атлетіко - Ювентус