Північний потік-2 створює загрозу для України, а в Європі багатьох хвилює її економічна життєздатність — посол США в Москві

1 жовтня 2020, 09:49
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

США і Німеччина не обговорюють можливість скасування американських санкцій проти проєкту Північний потік-2.

Про це посол США в Москві Джон Салліван заявив в інтерв'ю Інтерфаксу, коментуючи інформацію німецької газети Die Zeit про те, що уряд ФРН запропонував США угоду на мільярд євро в обмін на відмову Вашингтона від санкцій проти Північного потоку-2.

Відео дня

«Не думаю, що було б правильно сказати, що ведуться переговори про скасування нами санкцій, в результаті чого робота по Північному потоку-2 зможе продовжуватися», - зазначив Салліван.

Він підкреслив, що недавно держсекретар Майкл Помпео «в черговий раз прямо сформулював давнє заперечення США проти цього газопроводу, що створює, на наш погляд, ризики для Європи, яка буде ще більше залежати від газу, що надходить з одного джерела».

«Газопровід також створює загрозу для України, а мені відомо, що в Німеччині і в цілому в Європі багатьох хвилює стабільність і економічна життєздатність України. Тому ми продовжуємо закликати до відмови від завершення будівництва газопроводу Північний потік-2 і добиваємося створення коаліції, яка не допустить цього завершення», - заявив посол.

Салліван зазначив, що «позиція США з цього питання залишається ясною вже багато років».

Нагадаємо, що Північний потік-2 не будується з грудня 2019 року через американські санкції. У Газпромі заявляли, що побудований на 94% газопровід буде добудований російською стороною. У липні Датське енергетичне агентство (DEA) дозволило Nord Stream 2 прокладати труби з використанням суден зі звичайною (якірною) системою позиціонування.

Також в липні палата представників і сенат США прийняли свої версії оборонного бюджету на наступний фінансовий рік. Обидві передбачають санкції проти страхувальників суден-трубоукладачів Nord Stream 2 і постачальників обладнання для таких судів. Погоджувальна конференція конгресу США повинна затвердити компромісний варіант оборонного бюджету. Тоді стане зрозуміло, які саме додаткові санкції будуть введені проти Північного потоку-2. Міжнародна група клубів взаємного страхування судновласників вже заявила, що не надаватиме страхове покриття суднам, які беруть участь в будівництві газопроводу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X