«Путіну погрозили пальчиком». Російський експерт — про те, що угода США і Німеччини по Північному потоку-2 означає для України

22 липня 2021, 16:16
НВ Преміум

Хоча США з Німеччиною і пригрозили Росії санкціями за використання газу в якості зброї проти України, реальної загрози немає. Москва вже дала зрозуміти, що на домовленість Берліна і Вашингтона їй наплювати. Отже, Україні навряд чи варто сподіватися на новий 10-річний транзитний контракт, а його відсутність призведе до великих втрат.

Увечері 21 липня Міністерство закордонних справ ФРН оприлюднило подробиці політичної домовленості між Берліном і Вашингтоном щодо Північного потоку-2. Угода означає, що російський газопровід, зупинки будівництва якого добивалися Україна і Польща, все ж запрацює вже у цьому році.

Відео дня

У заяві Вашингтона і Берліна йдеться, що якщо Росія спробує використовувати газ як зброю або вдасться до агресії проти України, Німеччина вживе заходів на національному рівні і закличе Європейський Союз відповісти, в тому числі ввести санкції.

Крім того, Німеччина і США будуть сприяти залученню $1 млрд інвестицій в так званий «зелений фонд» для України. Також Берлін узяв на себе зобов'язання «використовувати всі доступні засоби впливу, щоб дозволити Україні продовжити угоду про транзит газу з Росією на строк до десяти років». Для цього Німеччина призначить спеціального посланника. Переговори повинні розпочатися якомога швидше, але не пізніше 1 вересня, йдеться в документі.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і його польський колега Збігнєв Рау домовленість Німеччини і США відразу ж розкритикували в спільній заяві. У ній наголошується, що «актуальні пропозиції щодо заповнення дефіциту безпеки, який утворюється, не можуть вважатися достатніми для ефективної мінімізації загроз, які створює Північний потік-2». Президент України Володимир Зеленський угоду Берліна і Вашингтона поки ніяк не прокоментував. За кілька годин до офіційного оприлюднення подробиць угоди Білий дім повідомив, що українського президента запросили 30 серпня відвідати Вашингтон з офіційним візитом.

Незалежний російський експерт Михайло Крутіхін, партнер інформаційно-консалтингового агентства RusEnergy, в інтерв'ю НВ Бізнес розповів, що означає політична домовленість щодо Північного потоку-2, як поведе себе Росія і чого очікувати Україні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X