США ввели санкції проти трубоукладача Північного потоку-2

19 січня 2021, 17:43

США внесли до списку санкцій трубоукладач Північного потоку — 2 судно Фортуна.

Про це з посиланням на Мінфін США передає Інтерфакс.

Трубоукладач Північного потоку-2 внесли до списку санкцій відповідно до закону CAATSA (Протидія противникам Америки за допомогою санкцій)

Відео дня

Також під санкції потрапив власник Фортуни - ТОВ КВТ-РУС. Санкції щодо власника судна передбачають заборону експорту, банківських і валютних операцій, блокування активів і майна.

МЗС України в Twitter привітав введення санкцій на протидію Північному потоку-2.

"Санкції проти KVT-RUS і суду Fortuna ще більше ускладнять завершення будівництва. Ми і надалі тісно співпрацювати з нашими стратегічними партнерами США для захисту енергетичної незалежності України і Європи в цілому", - йдеться в повідомленні МЗС.

Крім того, німецьке видання Bild повідомило про відмову німецької Bilfinger SE від участі в будівництві Північного потоку-2. Про це видання дізналося з електронного листування підприємства.

Будівельна і інжинірингова Bilfinger SE стала першою німецькою компанією, яка відмовилася від участі в проєкті Північний потік-2 через побоювання американських санкцій.

Повідомляється, що німецька компанія минулого тижня повідомила США про розірвання договору та співпраці з Північним потоком-2. Як пише газета, представники Bilfinger вже повідомили проєктну компанію про своє рішення, але «росіяни не прореагували».

Днем раніше німецька газета Handelsblatt повідомляла про те, що США введуть санкції проти російського судна Фортуна , яке будує Північний потік-2.

За останній місяць від участі в будівництві Північного потоку-2 відмовилися три європейські компанії, в тому числі і швейцарська Zurich Insurance .

З грудня 2019 року діють санкції США щодо іноземних операторів судів-трубоукладачів Північного потоку-2 , через які швейцарсько-нідерла ндська компанія Allseas припинила підводне укладання труб. Роботи по будівництву газопроводу не велися приблизно рік.

З 1 січня 2021 року набули чинності нові обмеження, передбачені оборонним бюджетом США на цей рік. Вони торкнуться компаній, які будуть сертифікувати добудову Північного потоку-2.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X