Газом і не пахне. Битва за Північний потік-2 — хто і що допоможе Україні протистояти енергетичній зброї Путіна
Під безпідставні гарантії союзників Україна вступає у боротьбу за виживання, ставши дрібною розмінною монетою у великій політиці наддержав, пише журнал НВ.
Тепер у Ангели Меркель два шляхи: або Україна веде її до РАЦСу, або Польща — до прокуратури. Такий вибір канцлерка Німеччини надала сама собі після того, як наприкінці липня підписала зі США незвичайну угоду.
Згідно із нею, Білий дім скасовує всі санкції, які заважають Газпрому закінчити будівництво у Балтійському морі газопроводу Північний потік — 2. Німеччина натомість гарантує, що транзит блакитного палива через українську ГТС не припиниться і після 2024 року, тобто після закінчення нині чинного контракту між Києвом і Москвою.
Гарантії на чесному слові не переконливі. Адже початкове призначення Північного потоку — 2 — повністю прибрати українську ГТС із ланцюжка поставок газу до Європи. І ця мета як ніколи близька. Крім України, постраждають країни Східної і частково Центральної Європи. Новий маршрут суттєво здорожує для них паливо і робить економіку неконкурентною проти заходу і півдня Європи. Та й Заходу не слід розслаблятися. Навіть зараз, коли різко зріс попит на блакитне паливо, а його вартість сягнула 13-річного максимуму — $450 за 1 тис. куб. м, Москва демонструє закордонним клієнтам давно забуту «кузькину мать».
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.