Німецький регулятор вимагає від оператора Північного потоку-2 підтвердити, що він відповідає нормам ЄС

5 жовтня 2021, 16:17

Федеральне мережеве агентство ФРН зажадало від оператора Північного потоку-2 підтвердити, що газопровід відповідає нормам ЄС, оскільки можливий швидкий запуск газопроводу.

Про це повідомив агентству Інтерфакс глава прес-служби агентства Фіте Вульф.

"З цієї причини Федеральне мережеве агентство листом від 4 жовтня 2021 року зажадало від акціонерного товариства Північний потік-2 негайно надати довідки і підтвердження того, що в рамках запуску однієї сполучної гілки виконані і дотримані всі регуляторні передумови", - заявив Вульф.

Відео дня

Він повідомив, що, за даними Федерального мережевого агентства, всі технічні передумови для запуску Північного потоку-2 виконані, "відповідні документи подані в установи, передбачені для цього земельним правом".

"Таким чином не виключено, що незабаром піде запуск однієї з гілок з'єднувального газопроводу", - зазначив Вульф.

Будівництво газопроводу Північний потік-2 потужністю 55 млрд кубометрів газу в рік було завершено 10 вересня. У Газпромі заявляли про намір почати поставки газу новою магістраллю вже в 2021 році.

13 вересня Федеральне мережеве агентство ФРН отримало документи на сертифікацію Nord Stream 2 AG як незалежного газотранспортного оператора. Розгляд документів та прийняття рішення займе до чотирьох місяців. Потім рішення повинно бути передано Єврокомісії.

4 жовтня Датське енергетичне агентство оголосило, що перша нитка Північного потоку-2 наразі має всі дозволи і може почати функціонувати. Після цього в Nord Stream 2 AG оголосили, що з 4 жовтня почали заповнювати газом першу нитку газопроводу.

Показати ще новини
Радіо NV
X