«Всі суперечності ми не усунули». Меркель оцінила угоду з Байденом щодо запуску Північного потоку-2

22 липня 2021, 14:11

Угода Німеччини та США щодо проєкту газопроводу Північний потік-2 не скасовує всі розбіжності між сторонами з цієї проблеми.

Про це на пресконференції 22 липня заявила канцлерка ФРН Ангела Меркель, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Я думаю, що угода з адміністрацією США не закріплює розбіжність думок, але вона також не скасовує всі суперечності (між сторонами, — ред.). Розбіжності залишаються, що ми бачили по реакціях вчора», — сказала вона.

Відео дня

Меркель також назвала угоду «хорошим кроком» для обох сторін.

При цьому канцлерка нагадала про важливість для Берліна, щоб Україна залишалася транзитною країною для транспортування газу.

Крім цього, вона знову озвучила надії ФРН, що Росія не буде використовувати цей проєкт як «зброю».

У середу, 21 липня, США і Німеччина опублікували текст угоди щодо Північного потоку-2. Згідно з домовленістю, вони будуть сприяти залученню інвестицій на суму $1 млрд у «зелений фонд» для розвитку відновлюваних джерел енергії в Україні та підвищення енергоефективності та енергобезпеки. Німеччина внесе до фонду перші $175 млн.

Німеччина також зобов’язалася використовувати всі доступні їй засоби впливу для продовження транзитного контракту між Україною і Росією на строк до 10 років. Переговори мають розпочатися не пізніше ніж 1 вересня.

В угоді сказано, що Німеччина активізує зусилля у рамках нормандського формату, щоб забезпечити виконання Мінських домовленостей.

Міністри закордонних справ України та Польщі розкритикували угоду. У їх заяві наголошується, що «актуальні пропозиції щодо заповнення дефіциту безпеки, який утворюється, не можуть вважатися достатніми для ефективної мінімізації загроз, які створює Північний потік-2».

Український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що Україна офіційно ініціювала консультації з Єврокомісією і Німеччиною з приводу Північного потоку-2.

Показати ще новини
Радіо NV
X