Північний потік-2 планують добудувати наступного тижня — DW

17 серпня 2021, 22:22

Будівництво газопроводу Північний потік-2 планують завершити 23 серпня, повідомляє телеканал Deutsche Welle.

За інформацією каналу, будівництво газопроводу збираються закінчити вже наступного тижня. Російський газ Північним потоком-2 перекачуватимуть до Німеччини, Нідерландів і північних регіонів Італії. Офіційних подробиць про завершення будівництва немає.

Відео дня

У Nord Stream 2 AG раніше заявляли, що будівництво Північного потоку-2, який дозволить Газпрому відмовитись від використання української газотранспортної системи і поставляти газ до країн Євросоюзу в обхід України, завершено на 99%. Nord Stream 2 AG планує закінчити укладання труб вже в серпні.

21 липня Міністерство закордонних справ Німеччини і Держдеп США опублікували подробиці політичної домовленості щодо Північного потоку-2. У заяві Вашингтона і Берліна сказано, що, якщо Росія спробує використовувати газ як зброю або вдасться до агресії проти України, Німеччина вживе заходів на національному рівні і закличе Євросоюз також відповісти, зокрема запровадити санкції.

Німеччина і США сприятимуть залученню $1 млрд інвестицій до так званого «зеленого фонду» для України. Також Берлін узяв на себе зобов'язання «використовувати всі доступні засоби впливу, щоб дозволити Україні продовжити угоду про транзит газу з Росією на строк до десяти років». Для цього Німеччина призначить спеціального посланника. Переговори мають розпочатись якомога швидше, але не пізніше ніж 1 вересня, сказано в документі.

Слухайте подкаст на цю тему
Показати ще новини
Радіо НВ
X