Північний потік-2 не зміцнить зв’язки між Євросоюзом і РФ — глава Єврокомісії

16 вересня 2020, 16:07

Держави ЄС мають діяти швидше, коли мова йде про протидію РФ або Туреччині і про підтримку протестів у Білорусі.

Про це 16 вересня заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен, повідомляє Reuters.

Вона сказала, що Єврокомісія запропонує прийняти європейський аналог акту Магнітського, який передбачає санкції за порушення прав людини, включаючи заморозку банківських активів.

Відео дня

За словами фон дер Ляйен було б неправильно думати, що запуск Північного потоку-2 зможе зміцнити зв’язки між ЄС і РФ.

Глава Єврокомісії закликала країни ЄС діяти рішучіше. «Чому навіть прості заяви про цінності ЄС відкладаються, розмиваються або стають заручниками інших мотивів?» — задалася питанням фон дер Ляйен.

«Коли країни-члени ЄС кажуть, що Європа занадто повільна, я говорю їм — будьте сміливими і перейдіть нарешті до голосування кваліфікованою більшістю», — додала вона, говорячи про блокування рішень через відсутність консенсусу всіх 27 країн ЄС.

Фон дер Ляйен також сказала, що ніщо не може виправдати залякування Туреччиною своїх сусідів, Греції та Кіпру. «Туреччина була і завжди буде важливим сусідом. Але хоча ми знаходимося близько один до одного на карті, здається, що відстань між нами зростає», — сказала голова виконавчого органу Євросоюзу.

Раніше повідомлялося, що за даними німецького видання Die Zeit, Німеччина запропонувала США угоду на 1 млрд євро в обмін на відмову від санкцій проти Північного потоку-2.

Також повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський не зміг переконати канцлера Австрії Себастьяна Курца в тому, що Північний потік-2 загрожує безпеці Європи.

Показати ще новини
Радіо НВ
X