«Північний потік-2 — погана ідея». Держсекретар США нагадав німецькому колезі про санкції

24 березня 2021, 17:46

Держсекретар США Ентоні Блінкен повторив позицію президента США Джо Байдена своєму німецькому колезі Хайко Маасу про те, що трубопровід Північний потік-2 — погана ідея, і компанії, причетні до його реалізації, будуть схильні до санкцій США.

Про це Блінкен повідомив 24 березня в Брюсселі, в ході вході прес-конференції, яка відбулася після закінчення засідання міністрів закордонних справ країн-членів НАТО. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

«У мене була чудова розмова з Хайко Маасом і німецькими колегами щодо спільного порядку денного. Але правда також полягає в тому, що президент Байден досить довгий час був дуже чіткий в його думці, що Північний потік-2 — це погана ідея, і я повторив цю думку прямо міністру закордонних справ Маасу. І я також чітко позначив, що компанії, які залучені до будівництва трубопроводу, ризикують потрапити під санкції США», — повторив він позицію США.

На думку Блінкена, «труба розділяє Європу і підставляє Україну і Центральну Європу маніпуляціям з боку Росії».

«Це йде проти безпосередньо заявленої Європою енергетичним цілям безпеки. Що я сказав, так це те, що ми будемо продовжувати моніторити діяльність щодо завершення трубопроводу, і якщо це станеться, ми визначимося щодо санкцій. Для мене було корисно прямо обговорити (це питання) з міністром Маасом, щоб чітко позначити нашу позицію», — підкреслив держсекретар.

При цьому він констатував, що «Німеччина — серед наших найближчих союзників», а «реальні розбіжності у ставленні до Північного потоку-2 ні для кого не секрет».

«Але ми не дозволимо цьому ставати на шляху нашої спільної роботи з питань, які представляють стурбованість для громадян обох країн», — зазначив Блінкен.

Президент США Джо Байден в січні назвав Північний потік-2 «поганою угодою» для Європи. Речниця Білого дому Джен Псакі заявляла, що позиція адміністрації Байдена щодо газопроводу залишається «ясною і незмінною». За її словами, будівництво газопроводу зробить Україну і Центральну Європу вразливими для Росії і йде в розріз з цілями країн Європи з енергетики та безпеки.

Показати ще новини
Радіо NV
X