Північний потік-2 будувати не можна - МЗС Польщі

25 січня 2019, 20:27

Міністр закордонних справ Республіки Польща Яцек Чапутовіч заявив, що позиція Польщі щодо будівництва газопроводу Північний потік-2 залишається незмінною - цей проект не повинен бути реалізований.

Про це глава польського МЗС сказав під час зустрічі з віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе у Давосі, передає Урядовий портал.

Відео дня

"Позиція Польщі щодо будівництва газопроводу Північний потік-2 збігається із загальною позицією Європейської Комісії та залишається незмінною. Газова директива повинна поширюватися на всі газопроводи. Цей проект не повинен бути реалізований", - сказав Чапутовіч.

За його словами, якщо транзит російського газу через Україну буде припинено, наша держава втратить захист від поширення агресії Росії.

Нагадаємо, що група з 39 американських сенаторів закликала адміністрацію Дональда Трампа використовувати "всі наявні в її розпорядженні засоби" для запобігання будівництва газопроводу Північний потік-2.

Раніше проти Північного потоку-2 виступила Естонія.

Перед цим у Вільнюсі керівники парламентів Польщі, Литви та Латвії підписали лист з попередженням про небезпеку газопроводу Північний потік-2, адресований головам парламентів європейських країн. Згодом прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецкій назвав проект "вкрай небезпечним".

Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком - 55 млрд куб. м газу.

Північний потік 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Показати ще новини
Радіо NV
X