Будапештський меморандум № 2. Я не розумію, як Німеччина може гарантувати транзит газу територією України — Вітренко

22 липня 2021, 08:35

Німеччина не може виступати гарантом продовження транзиту газу територією України, вважає голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко.

«Я не розумію, як Німеччина може гарантувати транзит газу територією України, якщо вона його не видобуває, не подає газ з території Росії. Теоретично це могла б гарантувати Росія, але постає питання — яка ціна цих гарантій, бо Україна вже мала Будапештський меморандум, на який вона розраховувала як на гарантію безпеки. Будапештський меморандум № 2 для нас не є чимось привабливим», — заявив він в інтерв'ю Голосу Америки.

Відео дня

На думку Вітренка, «не можна вірити навіть тому, що Росія сама пообіцяє».

«Ми це проходили на практиці. Я особисто вів переговори з «Газпромом» і підписував контракт на транзит. На практиці, вони приходять на переговори і кажуть: «Ми не знаємо про що ви і з ким говорили без нас», — додав голова Нафтогазу.

У середу, 21 липня, США та Німеччина опублікували текст угоди щодо Північного потоку-2. Згідно з домовленістю, вони сприятимуть залученню інвестицій на суму 1 млрд доларів у «зелений фонд» для розвитку відновлюваних джерел енергії в Україні та підвищення енергоефективності та енергобезпеки. Німеччина внесе до фонду перші 175 млн доларів.

Німеччина також зобов’язалась використовувати всі доступні їй засоби впливу для продовження транзитного контракту між Україно та Росією на строк до 10 років. Переговори мають розпочатись не пізніше 1 вересня.

В угоді сказано, що Німеччина активізує зусилля в рамках нормандського формату, щоб забезпечити виконання Мінських домовленостей.

Міністри закордонних справ України та Польщі розкритикували угоду. В їх заяві відзначається, що «актуальні пропозиції щодо заповнення дефіциту безпеки, який утворюється, не можуть вважатися достатніми для ефективної мінімізації загроз, які створює Північний потік-2».

Український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що Україна офіційно ініціювала консультації з Єврокомісією і Німеччиною з приводу Північного потоку-2.

Показати ще новини
Радіо NV
X