Російський трубоукладач Академік Черський повернувся в зону добудови Північного потоку-2

6 січня 2021, 15:42
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Російський трубоукладач Академік Черський повернувся до місця будівництва газопроводу Північний потік-2, свідчать дані сервісу відстеження судів MarineTraffic.

З грудня судно майже місяць знаходилося в російських водах - недалеко від Калінінграда. Видання Коммерсантъ пише, що там трубоукладач проводив маневри, схожі на укладання труб.

Відео дня

Академік Черський знаходиться в режимі обмеженої маневреності. До нього рухаються судна постачання Errie і Умка.

В кінці грудня минулого року судно Фортуна закінчило укладання труб в німецькій виключній економічній зоні. Тепер залишився тільки відрізок Північного потоку-2 в Данії. В кінці грудня 2020 року Данське агентство з мореплавання повідомляло, що судно Фортуна може з 15 січня почати роботи в данській виключній економічній зоні. Йдеться про укладання двох ниток газопроводу від точки навпроти південного краю острова Борнхольм до кордону данських і німецьких виняткових економічних зон. Про дозволи на участь Академіка Черського в роботах не повідомлялося.

З грудня 2019 року діють санкції США щодо іноземних операторів суден-трубоукладачів Північного потоку-2, через які швейцарсько-нідерландська компанія Allseas припинила укладання труб. Роботи з будівництва газопроводу не велися приблизно рік.

З 1 січня 2021 року набули чинності нові обмеження, передбачені оборонним бюджетом США на цей рік. Вони в тому числі торкнуться компаній, які будуть сертифікувати газопровід.

Після введення нових санкцій норвезька компанія Det Norske Veritas GL, яка повинна була сертифікувати газопровід після завершення будівництва, відмовилася продовжувати перевірку проєкту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X