Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Південний коридор: Росія марно закопала в землю труб на 18 мільярдів рублів

23 жовтня 2015, 08:48
985
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Південний коридор призначався для подачі газу з Росії спочатку в газопровід Південний потік, а потім в Турецька

Російський газовий монополіст Газпром поклав в траншеї Східного маршруту газопроводу Південний коридор 240 км труб, які вже ніколи не будуть використовуватися. Газета Ведомости підрахувала, що через це втрачено 18 мільярдів рублів

Південний коридор складається з двох маршрутів: уздовж Західного і Східного українського кордону через центральні і південні регіони Росії. Він є частиною газопроводу Турецький потік, для двох ниток якого достатньо лише одного маршруту.

Західний вже практично побудований. Спорудження Східного Газпром зупинив влітку. Із запланованих 1625 км цього маршруту Газпром вже встиг покласти в траншеї і зварити близько 240 км труб, кажуть два співрозмовника видання. Це близько 180 тис. тонн труб. Коли і за скільки компанія їх купувала, Газпром не розкриває. Однак виходячи з тендеру на закупівлю труб, оголошеного нещодавно, зараз 1 тонна труби обходиться концерну в 101 000 руб. Таким чином, у нинішніх цінах у Газпрому укладено в траншеї труб на 18 млрд руб.

Їх використовувати вже не вийде, каже один з трубників. "Полежать", - лаконічна близька до Газпрому людина.

Південний коридор призначався для подачі газу з Росії спочатку в газопровід Південний потік, а потім в Турецький. Четирьохнитковий газопровід потужністю 63 млрд куб. м по дну Чорного моря Газпром збирався почати будувати влітку. Але Росія і Туреччина так і не підписали міжурядову угоду. До того ж Анкара погодилася обговорювати будівництво лише однієї або двох гілок, у той час як Південний коридор будувався під чотири.

Головне

Україна/Події

12 грудня, 13:22

article_img
Знову в грі. Насіров розповів, коли приступить до роботи і яку отримав компенсацію за "прогул"

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися