Гройсман виключив ще одне підвищення цін на газ для українців

23 жовтня 2018, 00:59

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман виключив чергове підвищення цін на газ для українців після того, як було прийнято рішення підняти вартість газу на 23,5% з 1 листопада.

"Питання про те, що треба робити ще одне підвищення на 35% не стоїть і не може стояти, цього не станеться, тому що це неприйнятно для українських громадян. І я тут виступаю на стороні людей", - сказав Гройсман в програмі Свобода слова в ефірі телеканалу ICTV.

Відео дня

За його словами, в майбутньому ціна на газ буде залежати від імпортної ціни.

Гройсман зазначив, що уряд більше року вів переговори з Міжнародним валютним фондом, щоб знайти оптимальне рішення і не піднімати ціну на газ для населення.

"Я з минулого року вів переговори з МВФ і хотів взагалі зняти це питання з порядку денного. Чому? Тому що я розумію, що для людей це життєво важливий ресурс. У нас досить холодні зими і люди його використовують для обігріву і побутових потреб, а якщо ми подивимося на доходи українських громадян, побачимо, що поки вони не є такими високими, які б могли дати можливість платити ринкову ціну на газ. І в будь-якій ринковій ціні треба завжди розуміти соціальний аспект", - сказав прем'єр-міністр.

Він зазначив, що "підвищення ціни на газ - вимушений крок, який повинен привести до того, що ми зможемо працювати з міжнародними фінансовими ринками, обслуговувати борги і таким чином будемо забезпечувати стабільність і розвиток національної економіки".

"Звичайно Україна могла б не виконувати обіцянку і не збільшувати ціну на газ, але тоді довелося б відмовитися від співпраці з МВФ, не брати нові запозичення. Тоді в країні буде криза, інфляція, знецінення доходів. Тому нам довелося піти на компроміс. Я вибрав чесний шлях по відношенню до людей", - підкреслив Гройсман.

Прем'єр сказав, що зараз не стоїть питання про підвищення ціни на газ ще на 35%. Він підкреслив, що уряд уникнво підвищення ціни на газ на 60%, і погодився на 23,5% "у відсутності іншого варіанту".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X