Коболєв заявив, що переговори з Росією щодо транзиту продовжаться після інавгурації Зеленського і його розмови з Путіним

16 травня 2019, 12:27

Переговори про новий контракт на транзит російського газу через ГТС України можуть поновитися тільки після інавгурації Володимира Зеленського та його розмови з президентом РФ Володимиром Путіним.

Про це глава Нафтогазу Андрій Коболєв заявив 16 травня в Києві в ході Міжнародної інвестиційної конференції, організованої компанією Concorde Capital. Вона транслюється в Facebook.

Відео дня

"Переговори з російською стороною відбуваються дуже мляво. Правильніше буде сказати: зовсім не відбуваються. Російська сторона офіційно повідомила, що вони будуть готові говорити тільки після того, як новий президент вступить у свої повноваження і відбудеться, як це зазвичай було в минулому, розмова Путіна і Зеленського. Ми чекаємо на цю подію. Думаю, що відновляться ці переговори десь в червні", - зазначив він.

Чинний транзитний контракт України з російським Газпромом було укладено в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення 31 грудня 2019 року російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

Moody's прогнозує, що після завершення контракту, що діє, обсяги транзиту впадуть до 40-50 млрд куб. м в рік.

У Газпромі неодноразово заявляли, що будівництво Північного потоку-2, який буде постачати російський газ до Німеччини по дну Балтійського моря, буде завершено до кінця 2019 року. 6 травня в компанії повідомили, що вже укладено понад 1170 км газопроводу (близько 48% від загальної протяжності) в водах Фінляндії, Швеції та Німеччини. 30 квітня почалися роботи з укладання газопроводу в російських водах. Будівництво затримує позиція Данії: в березні Національне енергетичне агентство Данії відмовило в погодженні альтернативного маршруту для Північного потоку-2.

Показати ще новини
Радіо НВ
X