Після скандалу в ЗМІ трансформатори ЗТР подешевшали в три рази

8 лютого 2016, 15:16
Державне підприємство Укренерго заявило, що Запоріжтрансформатор запропонував найкращу ціну в ході тендеру на поставку трансформаторів

Загальна сума за трьома лотами склала 928,59 млн грн. Зокрема, за лотом №1 (750кВ) цінова пропозиція ставило 335,302 млн грн, за лотом №2 (330кВ) – 571,407 млн грн, за лотом №3 (лінійні трансформатори) – 21,881 млн грн.

Відео дня

Заявки на участь у тендері по закупівлі трансформаторного обладнання НЕК "Укренерго" подали ЗТР, представництва ABB і Siemens в Україні, Daewoo International Corporation і ТОВ "Квант-Сервіс" (Полтава, представник Hyundai). До другого етапу тендера були допущені всі претенденти за винятком Квант-Сервіс.

Як розповів виконавчий директор ІК Concorde Capital Андрій Герус, за рахунок конкуренції, яка виникла в конкурсі, ціна на продукцію ЗТР опустилася з $21 тис за МВА до $7 тис за МВА. Таким чином держава зекономила 1,1 млрд грн. «Це сталося завдяки скандалу, який підняли ЗМІ і народні депутати», -- пояснює Герус.

Нагадаємо, що раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк 20 січня доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості, Державній фінансовій інспекції та Державній фіскальній інспекції перевірити умови тендеру на поставку трансформаторів Центренерго і Укренерго.

Прем'єр також заявив, що Кабмін доручив зупинити оплату постачання трансформаторів, які закуповуються на тендерах до закінчення перевірки.

Показати ще новини
Радіо НВ
X