Після розслідування через виявлену в Ізраїлі сальмонелу у яйцях Україна перевірятиме кожну партію

20 січня 2016, 20:57
Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України заявила про введення у тимчасовому порядку обов’язкового державного лабораторного контролю кожної партії яєць, що йде на експорт

Як повідомляється на сайті Держветфітослужби України, підставами для такої перевірки стали результати дослідження, проведеного після заяви ветеринарних органів Держави Ізраїль про нібито виявлену бактерію сальмонели у партії яєць, які експортувалися з філії Птахофабрики Авіс ПАТ Птахогосподарство Червоний прапор.

Відео дня

У держветфітослужбі наголосили, що у пробах, відібраних на цьому птахогосподарстві "патогенних мікроорганізмів, у тому числі бактерії сальмонели, у вмістимості яйця не виділено".

Однак збудника Salmonella Enteritidis виявили у пробах посліду та змивів з окремих пташників цього підприємства.

Через це Держветфітослужба негайно вжила заходів з обмеження обігу яйця з цих пташників та проведення профілактичних заходів на підприємстві.

"На сьогодні ситуація локалізована, не існує загроз для життя та здоров’я людей", - наголосили у відомстві.

Рішення про обов'язковий державний контроль кожної партії яєць, що йде на експорт, було прийняте за результатами наради з основними учасниками ринку.

Виробники також зобов’язалися провести додатковий аудит власних потужностей із залученням фахівців державної ветеринарної медицини.

Нагадаємо, на початку січня Ізраїль зупинив імпорт яєць з України через виявлення в них збудника сальмонели.

13 січня міністр аграрної політики Олексій Павленко заявив журналістам, що українська делегація запропонує ізраїльській стороні ввести безпрецедентний контроль над поставками курячих яєць.

Показати ще новини
Радіо NV
X