Підозра для глави ФДМ, стабільні банки та інші головні новини бізнесу

23 листопада 2017, 21:10
57
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Підозра для глави ФДМ, стабільні банки та інші головні новини бізнесу  - фото

Про те, що важливого сталося сьогодні, читайте в нашому традиційному дайджесті

ТОП головних новин українського бізнесу за 23 листопада від НВ Бізнес

1 Керівника Фонду держмайна запідозрили в незаконній приватизації

Генаральная прокуратура України (ГПУ) запідозрила главу Фонду державного майна (ФДМ) у причетності до незаконної приватизації частини будівлі Міністерства аграрної політики і продовольства (МінАП) в той час, коли Трубаров очолював Київське відділення ФДМ (в 2010-2015 роках).

"Міністр (голова МінАП - ред.) І його протеже вирішили створити пивний ресторан прямо в приміщенні міністерства на Хрещатику. Звичайно - даром", - написав генпрокурор Юрій Луценко у себе на Facebook-сторінці.

Реагувати на це довелося прем'єр-міністру Володимиру Гройсману. Глава уряду вирішила поки залишити Трубарова в кріслі глави Фонду держмайна, так як "не бачить підстав сьогодні відстороняти його".

За його словами, Трубаров "звичайно" буде звільнений, але тільки після того, як суд винесе обвинувальний вирок, якщо правоохоронці "доведуть у суді його вину".

Сам Трубаров заперечує всі підозри на свою адресу, заявляючи про політичне підґрунтя справи. Нібито "це ніщо інше, як політична гра оточення генерального прокурора напередодні прозорої та конкурентної приватизації".

2 НБУ оголосив банківську систему повністю докапіталізованою

Національний банк України (НБУ) констатує, що банківська система не потребує додаткових вливань коштів в капітал.

За словами заступника голови НБУ Катерини Рожкової, банки, які потребують докапіталізації за результатами діагностики в 2015-2016 роках, "плани виконують". Всього, за цей час банки були докапіталізовані майже на 300 млрд грн.

Капіталізація, за її словами, важлива для відновлення кредитування економіки: "Тільки докапіталізовані і стійкі банки можуть нарощувати кредитування. Також потрібна достатня ресурсна база і ліквідність банківської системи, адекватні відсоткові ставки, захищені права кредиторів, надійний контроль ризиків, врегулювання проблеми непрацюючих кредитів".

3 В Україні розробили портативний касовий апарат

Фахівці Державної фіскальної служби (ДФС) розробили модель портативного касового апарату, який буде сумісний з ноутбуком, смартфоном або іншим гаджетом. ДФС оцінила його в близько 700 грн.

Для того, щоб використовувати його, досить лише встановити програми і підключитися до інтернету. Надалі він не потребуватиме додаткового обслуговування.

Крім того, в.о. глави служби Мирослав Продан зазначив, що урядом розглядається ідея придбання касових апаратів за рахунок сплачених податків, що автоматично знімає питання фінансового навантаження.

4 Ощадбанк виграв суд в Росії на $10 млн

Український державний Ощадбанк домігся перемоги в російському суді в Москві у справі про прострочену заборгованість на суму в $10 млн.

"Для Ощадбанку це перша перемога в судах за межами України", - заявив начальник управління стягнення заборгованості банку Олег Лазовский.

Йдеться про справу, в якій громадянин РФ поручився за кредити своїх українських підприємств, але позичальники допустили прострочення по кредитах. У зв'язку з чим Ощадбанк почав процедуру стягнення.

5 Кабмін запропонує Раді знизити ренту на нові газові свердловини

Уряд виступив за лібералізацію умов роботи в газовидобутку. Зокрема, Кабінет міністрів підтримує спрощення дозвільних процедур і зниження ставок ренти до 12% для видобутку з нових свердловин.

Це має сприяти збільшенню інвестицій в галузь і, відповідно, збільшення обсягів видобутку газу.

Як заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, пакет необхідних рішень повинен бути розроблений до кінця року спільно з народними депутатами та експертами.

Такими були головні ділові новини четверга.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Фінанси

Вчора, 09:30

thumb img
Що з курсом. Хто зупинив девальвацію гривні і який прогноз після виборів
8831
Економіка

Вчора, 09:00

thumb img
Зеленський слабко орієнтується в політиці. Це дуже ризиковано – Томаш Фіала
3670
Події

Сьогодні, 18:31

thumb img
Принципи перших. П'ять надихаючих історій відомих українок – про те, як досягти успіху
2673

Головне

Політика

Сьогодні, 17:58

thumb img
Вибори президента. Західні союзники України дали характеристику головним кандидатам - Reuters
Події

Сьогодні, 14:08

thumb img
Спецоперація 54-ї бригади: з'явилося відео знищення командного пункту окупантів
Країни

Сьогодні, 05:45

thumb img
Пентагон виділив Трампу мільярд доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою