Підозра для глави ФДМ, стабільні банки та інші головні новини бізнесу

23 листопада 2017, 21:10
ТОП головних новин українського бізнесу за 23 листопада від НВ Бізнес

1 Керівника Фонду держмайна запідозрили в незаконній приватизації

Генаральная прокуратура України (ГПУ) запідозрила главу Фонду державного майна (ФДМ) у причетності до незаконної приватизації частини будівлі Міністерства аграрної політики і продовольства (МінАП) в той час, коли Трубаров очолював Київське відділення ФДМ (в 2010-2015 роках).

Відео дня

"Міністр (голова МінАП - ред.) І його протеже вирішили створити пивний ресторан прямо в приміщенні міністерства на Хрещатику. Звичайно - даром", - написав генпрокурор Юрій Луценко у себе на Facebook-сторінці.

Реагувати на це довелося прем'єр-міністру Володимиру Гройсману. Глава уряду вирішила поки залишити Трубарова в кріслі глави Фонду держмайна, так як "не бачить підстав сьогодні відстороняти його".

За його словами, Трубаров "звичайно" буде звільнений, але тільки після того, як суд винесе обвинувальний вирок, якщо правоохоронці "доведуть у суді його вину".

Сам Трубаров заперечує всі підозри на свою адресу, заявляючи про політичне підґрунтя справи. Нібито "це ніщо інше, як політична гра оточення генерального прокурора напередодні прозорої та конкурентної приватизації".

2 НБУ оголосив банківську систему повністю докапіталізованою

Національний банк України (НБУ) констатує, що банківська система не потребує додаткових вливань коштів в капітал.

За словами заступника голови НБУ Катерини Рожкової, банки, які потребують докапіталізації за результатами діагностики в 2015-2016 роках, "плани виконують". Всього, за цей час банки були докапіталізовані майже на 300 млрд грн.

Капіталізація, за її словами, важлива для відновлення кредитування економіки: "Тільки докапіталізовані і стійкі банки можуть нарощувати кредитування. Також потрібна достатня ресурсна база і ліквідність банківської системи, адекватні відсоткові ставки, захищені права кредиторів, надійний контроль ризиків, врегулювання проблеми непрацюючих кредитів".

3 В Україні розробили портативний касовий апарат

Фахівці Державної фіскальної служби (ДФС) розробили модель портативного касового апарату, який буде сумісний з ноутбуком, смартфоном або іншим гаджетом. ДФС оцінила його в близько 700 грн.

Для того, щоб використовувати його, досить лише встановити програми і підключитися до інтернету. Надалі він не потребуватиме додаткового обслуговування.

Крім того, в.о. глави служби Мирослав Продан зазначив, що урядом розглядається ідея придбання касових апаратів за рахунок сплачених податків, що автоматично знімає питання фінансового навантаження.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

4 Ощадбанк виграв суд в Росії на $10 млн

Український державний Ощадбанк домігся перемоги в російському суді в Москві у справі про прострочену заборгованість на суму в $10 млн.

"Для Ощадбанку це перша перемога в судах за межами України", - заявив начальник управління стягнення заборгованості банку Олег Лазовский.

Йдеться про справу, в якій громадянин РФ поручився за кредити своїх українських підприємств, але позичальники допустили прострочення по кредитах. У зв'язку з чим Ощадбанк почав процедуру стягнення.

5 Кабмін запропонує Раді знизити ренту на нові газові свердловини

Уряд виступив за лібералізацію умов роботи в газовидобутку. Зокрема, Кабінет міністрів підтримує спрощення дозвільних процедур і зниження ставок ренти до 12% для видобутку з нових свердловин.

Це має сприяти збільшенню інвестицій в галузь і, відповідно, збільшення обсягів видобутку газу.

Як заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, пакет необхідних рішень повинен бути розроблений до кінця року спільно з народними депутатами та експертами.

Такими були головні ділові новини четверга.

Показати ще новини
Радіо NV
X