Перший пішов. Що Фонд держмайна зробить з Центральним київським автовокзалом

19 грудня 2019, 20:01
Сюжет

Шість автостанцій у Києві і 18 — у Київській області будуть виставлені на продаж у січні одним лотом. Це буде перший лот з 300 об'єктів малої приватизації

Фонд держмайна готується до масштабного розпродажу. У січні відомство планує виставити на торги майно КП Київпассервіс, якому належать все шість автовокзалів у Києві і 18 — в області. Про це розповів заступник голови ФДМУ Тарас Єлейко.

Відео дня

Планується, що підприємство буде продаватися через систему Prozorro, а стартова ціна складе 195 млн грн. «Сфера діяльності підприємств повинна бути збережена для автовокзалів у Києві на 5 років і в області — на 15 років», — каже Тарас Єлейко. Якщо відновити роботу автостанції не вдається, то підприємство може передати цю територію місцевій владі.

Фото НВ / Олександра Некращук
Фото: Фото НВ / Олександра Некращук

Новий інвестор може вкласти кошти в реконструкцію автостанцій, зможе заробляти на супутніх послугах — здачі приміщень в оренду під магазини, ресторани тощо, говорить перший заступник міністра економіки Павло Кухта.

За даними міністерства в 2018 році КП отримало 47 млн грн доходу, з яких від надання послуг перевізникам — 10 млн грн, пасажирам — 20 млн грн, від здачі приміщень в оренду — 6 млн грн. «Наприклад, чистий прибуток київського автовокзалу в минулому році склав усього 13 тис. грн. Нас не задовольняє така ситуація, тому автовокзали виявилися в числі перших об'єктів, які виставлені на продаж», — каже Павло Кухта. Він додав, що купити компанію може будь-який інвестор, включно з іноземцями.

Російським бізнесменам купувати активи в Україні заборонено.

КП Київпассервіс — не єдиний актив, який планується продати в наступному році. На продаж планується виставити близько 300 об'єктів малої приватизації та 5 великих підприємств — Електротяжмаш, Одеський припортовий завод, Президент-готель у Києві, Об'єднану гірничо-хімічну компанію (ОГХК), Вугільну компанію Краснолиманську. Всього в Україні налічується близько 3,7 тис. державних підприємств, з яких близько 600 — на окупованих територіях. «Ми вже відібрали близько 1 тис. підприємств, які будуть продані насамперед», — каже Павло Кухта.

Окреме питання — це продаж активів державних сільськогосподарських підприємств. Кабінет міністрів працює над змінами до Земельного кодексу, який дозволить продавати не тільки нерухомість (корівники, склади тощо), а й земельні ділянки після затвердження профільного закону.

Показати ще новини
Радіо NV
X