Перший український конвой вирушив до Казахстану через Росію - заступник голови МЕРТ

19 січня 2016, 14:31
У вівторок, 19 січня, перший конвой з восьми українських автомобілів відправився для доставки вантажів у Казахстан через Російську Федерацію, повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, торговий представник України Наталія Микольська

"З 11 січня всі транзитні автомобілі пересилаються через територію Білорусі. Коли вони проходять на територію Російської Федерації, вони змушені чекати. Були очікування конвою, системи Глонасс і пломб. Сьогодні пішли перші вісім машин з конвоєм по території РФ. Ми стежимо за цим, щоб зрозуміти, чи можуть рухатися наші автомобілі далі і чи дійдуть вони до свого місця призначення і перетнуть кордон РФ з Казахстаном", - цитує Микольську Інтерфакс-Україна.

Відео дня

При цьому, за її словами, вартість конвою становить $350 за одну машину, в конвої йде близько 7-8 українських машин, і, за попередньою інформацією від експортерів, такі конвої будуть йти щодня.

"Найголовніше, РФ і далі перешкоджає нашому експорту, тому що у них є нова вимога - вони говорять про те, що українські водії в наших автомобілях можуть заїжджати на територію РФ тільки через прямі пункти пропуску, а не через пункти пропуску в Білорусії. Тобто, коли наші водії заїжджають в Білорусь, а далі хочуть в'їхати в РФ, вони отримують відмову з мотивацією російської сторони - наймайте російських водіїв", - повідомила Микольська.

Також вона додала, що за інформацією, отриманою 18 січня, в Україну з РФ було повернуто 197 вагонів, з них 128 вагонів було перенаправлено назад через Білорусь, 21 вагон ще не розподілений.

Нагадаємо, станом на середу, 13 січня, транзит товарів через територію Російської Федерації був заблокований.

4 січня був припинений транзит вантажів з України через Росію. Причиною стало рішення РФ про те, що вантажі для транзиту з України в Казахстан повинні слідувати через Білорусь.

Пізніше Міністерство інфраструктури України заявило, що нові правила транзиту вантажів автотранспортом по території Росії, введені в односторонньому порядку указом президента РФ від 1 січня 2016 року, поширюються виключно на перевезення з території України в Казахстан.

Редактор: Марія Кабацій

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X