Перші дні ЗВТ з ЄС: сертифікати для експорту товарів отримали вже майже тисяча українських компаній

0 коментувати
Українським компаніям видали сертифікати на експорт меду до Німеччини, Іспанії та Франції
© VanessaC (EY) via Flickr

Українським компаніям видали сертифікати на експорт меду до Німеччини, Іспанії та Франції

Починаючи з 1 січня 2016 року українські митниці видали вже майже тисячу сертифікатів форми EUR.1 вітчизняним експортерам, що постачають товари до Європейського союзу

 Про це повідомляє урядовий офіс з питань європейської інтеграції.

"Той факт, що українські експортери отримали майже тисячу сертифікатів лише за перші кілька днів січня свідчить про успішний початок дії зони вільної торгівлі з ЄС. Нова спрощена процедура проходження товарів вітчизняних експортерів сприятиме підвищенню конкурентоспроможності продукції українського виробництва та спрощенню її виходу на європейський ринок", - зазначають урядовці.

Найбільше сертифікатів видали до Британії - 451 та Австрії - 280 (йдеться здебільшого про яблучний концентрат), до Польщі - 62 (безбарвне скло), до Німеччини - 57 та Іспанії - 42 (здебільшого мед), до Франції - 35 (здебільшого мед і насіння).

За словами представників уряду, нові правила максимально спрощують видачу сертифікатів на безоплатній основі у найкоротший термін і одночасно посилюють відповідальність експортера за достовірність інформації, яка необхідна для визначення українського походження товару.

Сертифікат EUR.1 підтверджує статус преференційного походження товару та  застосовується для безмитного експорту продукції до країн ЄС.

Раніше стало відомо, що 35 українських підприємств-виробників продукції тваринного походження отримали можливість експортувати свою продукцію до Молдови.

Нагадаємо, 1 січня 2016 року набула чинності Угода про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі Україна-ЄС в рамках угоди про асоціацію.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: