Перші дні ЗВТ з ЄС: сертифікати для експорту товарів отримали вже майже тисяча українських компаній

6 січня 2016, 18:49
Починаючи з 1 січня 2016 року українські митниці видали вже майже тисячу сертифікатів форми EUR.1 вітчизняним експортерам, що постачають товари до Європейського союзу

Про це повідомляє урядовий офіс з питань європейської інтеграції.

"Той факт, що українські експортери отримали майже тисячу сертифікатів лише за перші кілька днів січня свідчить про успішний початок дії зони вільної торгівлі з ЄС. Нова спрощена процедура проходження товарів вітчизняних експортерів сприятиме підвищенню конкурентоспроможності продукції українського виробництва та спрощенню її виходу на європейський ринок", - зазначають урядовці.

Відео дня

Найбільше сертифікатів видали до Британії - 451 та Австрії - 280 (йдеться здебільшого про яблучний концентрат), до Польщі - 62 (безбарвне скло), до Німеччини - 57 та Іспанії - 42 (здебільшого мед), до Франції - 35 (здебільшого мед і насіння).

За словами представників уряду, нові правила максимально спрощують видачу сертифікатів на безоплатній основі у найкоротший термін і одночасно посилюють відповідальність експортера за достовірність інформації, яка необхідна для визначення українського походження товару.

Сертифікат EUR.1 підтверджує статус преференційного походження товару та застосовується для безмитного експорту продукції до країн ЄС.

Раніше стало відомо, що 35 українських підприємств-виробників продукції тваринного походження отримали можливість експортувати свою продукцію до Молдови.

Нагадаємо, 1 січня 2016 року набула чинності Угода про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі Україна-ЄС в рамках угоди про асоціацію.

Показати ще новини
Радіо NV
X