Перша шпальта з'ясувала, коли в країні почнеться кредитування за прийнятними ставками

14 червня 2016, 18:18
У випадку, якщо макроекономічні прогнози сдійсняться, ми з високою часткою ймовірності побачимо зниження кредитних ставок вже в цьому році, йдеться у новому випуску програми Перша шпальта.

"Я очікую, що при цьому ставки можуть скласти 14-15%. І це вже може стати важелем для початку масового кредитування. Особливо малого і середнього бізнесу", – заявив голова правління Райффайзен банку Аваль Володимир Лавренчук.

Відео дня

Поки що цьому заважає ряд проблем як економічного так і законодавчого характеру, зазначають банкіри.

Зокрема голова правління ОТР банку Тамаш Хак-Ковач, нагадав, що згідно з чинним податковим законодавством, у разі коли обсяг резервів під проблемні кредити перевищує 25% від портфеля, у банків виникають додаткові податкові зобов'язання на суму перевищення.

"Але у будь-якого хорошого банку резерви вище за 25%. У нашому конкретному випадку або в інших іноземних хороших банках це близько 50%", – говорить глава ОТР. Це за його словами, призводить до того, що банки можуть видавати кредити лише найбільш надійним позичальникам. А таких в Україні дуже мало. Тому-то й вартість кредитів так висока.

Існують й інші причини, які заважають банкам активно кредитувати за прийнятними ставками: висока облікова ставка НБУ, низькі доходи населення і конкуренція з боку небанківських кредитних установ. Про це детальніше у програмі розповіли Володимир Лавренчук з Райффайзен Банку Аваль, а також голова правління UniCredit Bank Тамара Савощенко.

Завершує випуск рубрика Розбір польотів від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое время.
Показати ще новини
Радіо NV
X