Перша шпальта з'ясувала, коли в країні почнеться кредитування за прийнятними ставками

0 коментувати
Перша шпальта з'ясувала, коли в країні почнеться кредитування за прийнятними ставками
У випадку, якщо макроекономічні прогнози сдійсняться, ми з високою часткою ймовірності побачимо зниження кредитних ставок вже в цьому році, йдеться у новому випуску програми Перша шпальта.

"Я очікую, що при цьому ставки можуть скласти 14-15%. І це вже може стати важелем для початку масового кредитування. Особливо малого і середнього бізнесу", – заявив голова правління Райффайзен банку Аваль Володимир Лавренчук.

Поки що цьому заважає ряд проблем як економічного так і законодавчого характеру, зазначають банкіри.

Зокрема голова правління ОТР банку Тамаш Хак-Ковач, нагадав, що згідно з чинним податковим законодавством, у разі коли обсяг резервів під проблемні кредити перевищує 25% від портфеля, у банків виникають додаткові податкові зобов'язання на суму перевищення.

"Але у будь-якого хорошого банку резерви вище за 25%. У нашому конкретному випадку або в інших іноземних хороших банках це близько 50%", – говорить глава ОТР. Це за його словами, призводить до того, що банки можуть видавати кредити лише найбільш надійним позичальникам. А таких в Україні дуже мало. Тому-то й вартість кредитів так висока.

Існують й інші причини, які заважають банкам активно кредитувати за прийнятними ставками: висока облікова ставка НБУ, низькі доходи населення і конкуренція з боку небанківських кредитних установ. Про це детальніше у програмі розповіли Володимир Лавренчук з Райффайзен Банку Аваль, а також голова правління UniCredit Bank Тамара Савощенко.

Завершує випуск рубрика Розбір польотів від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое время.Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: