Перша шпальта розповіла про те, скільки планується виручити від приватизації в цьому році

12 лютого 2016, 17:35
Фонд державного майна (ФДМ) України прогнозує отримати близько 34 млрд грн. від приватизації в 2016 році, якщо Верховна Рада прийме пов'язані з приватизацією законопроекти

Про це повідомила заступник голови ФДМ Наталія Лебідь в інтерв'ю програмі Перша шпальта, яка виходить на каналі UA Перший.

"У нас є план, встановлений бюджетом. Але якщо на те буде законодавча воля, цей план може бути значно перевиконаний, оскільки ми реально відчуваємо, що ті сигнали, які ми посилаємо (інвесторам), можуть дати поштовх до приватизації вже в цьому році. І це перевищить той план за нашими оцінками майже в два рази", — сказала вона.

Відео дня

Заступник голови ФДМ також зазначила, що на даний момент до приватизації готові більше половини з держпідприємств, які ФДМ має намір продати.

Лебідь також розповіла, що для того, щоб можна було продати активи, Україні довелося змінити систему оцінки майна. Всі пакети акцій, які будуть продавати на конкурсах - будуть реалізовані за ринковою ціною. "Ми також проведемо публічні слухання проектів звітів про вартість великих підприємств", - сказала вона.

При цьому, за словами Лебідь, для проведення приватизації необхідно прийняти відповідний закон у Верховній раді. А Центренерго досі не передали з управління парламенту Кабміну.

При цьому Лебідь виключила можливість продажу активів за $1 в руки інвесторам виключно під інвестиційні зобов'язання. Також держава не має наміру виписувати обмежуючі додаткові інвестиційні умови для конкурсів.

Крім того, в програмі вийшов спеціальний репортаж про реформу системи держзакупівель, блоги заступника міністра економіки Максима Нефьодова та інвестаналітика Сергія Фурси, дискусія про те, як вплине на українську економіку зміна цін на нафту.

Завершує програму "розбір польотів" чиновників від Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время.Показати ще новини
Радіо НВ
X