Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Перша шпальта розповіла про те, як зміниться банківський ринок

3 жовтня 2016, 12:12
1239
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

"Велика чистка" НБУ повністю змінила банківський ринок України

За останні кілька років кількість грошей, які фізичні особи тримають в Україні «під подушкою», досягла $95 млрд проти $45 млрд у 2013 році

Відтік капіталу пов'язаний з «очищенням» банківської системи, яка призвела до втрати довіри вкладників, йдеться в новому випуску програми Перша шпальта, партнером якої є Новое Время.

Коментуючи події на банківському ринку, голова правління банку "Кредит Дніпро" Олена Малинська назвала це болючою вправою. «Болісно не тільки для тих, хто більше не в ринку, але й для тих гравців, які продовжують працювати на нашому ринку. Болісно тому, що ніхто не знав, як довго це триватиме, наскільки затягнеться криза, як буде реагувати населення на таку турбулентність», – каже Малинська.

Одним з наслідків «банкопаду» стало погіршення якості обслуговування в банках, йдеться в програмі. «У свій час було дуже модно проводить шопінг-дослідження. І банки активно до кризи 2013-2014 років цим займалися. Відповідно, кожен раз приходили і моніторили в кожному своєму відділенні якість послуг. Але останнім часом банки були зосереджені зовсім на іншому. У них були зовсім інші завдання. У них були завдання, як в нинішніх умовах вижити», – вважає виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

«У порівнянні з найближчими країнами витрати на банківське обслуговування в Україні досить високі. Вони набагато вищі, ніж у Польщі, набагато вищі, ніж у Росії. Звичайно, попереду у нас ще велика дорога, щоб знизити витрати на банківський сервіс. І це обмежує розвиток нових сервісів», – заявив президент Альфа-банк (Україна) Олександр Луканов.

Ще одним наслідком трансформації банківського ринку стало злиття та об'єднання банків. Першим прикладом тут стало об'єднання Альфа-банку та Unicredit bank. «Ми вважаємо, що найбільш стійка, надійна банківська модель ось на таких волатильних ринках – це бути універсальним банком і потрібно мати помітний розмір. Тоді ти можеш переживати різні труднощі, хвилювання, зміни кон'юнктури. І "Укрсоцбанк" і "Альфа-Банк", вони хоч за рейтинггом і помітні, але в цілому не дуже велика частка на ринку. Її потрібно збільшити, для того, щоб бути більш ефективним, більш рентабельним. Зараз не так багато інструментів, щоб природним чином зростати й залучати нову клієнтуру. Тому таке неорганічне зростання – воно найбільш природне», – заявив Луканов.

«Я думаю, що через 2-3 роки у нас буде інша банківська система. Чистка практично закінчена. Залишилися стрес-тести другого ешелону банків, які теж повинні закінчитися найближчим часом. Я думаю, що у нас будуть сильні гравці, будуть іноземні гравці, які не пішли з України, у яких довгострокові погляди. Я впевнена, що будуть приходити нові іноземні гравці, що все-таки прямі інвестиції в Україну, зокрема в банківський сектор відновляться, що будуть створені умови для того, щоб вони відчували себе комфортно, – прогнозує Малинська. – Будуть кілька локальних гравців. Я не думаю, що буде велика українська банківська система. Але я думаю, що будуть сильні гравці, які знайдуть свою нішу в майбутній системі. Я точно впевнена, що вони будуть набагато сильніші, ніж банки, які існували досі».

Також у програмі дивіться інтерв'ю віце-спікера Європарламенту Рішарда Чернецьки і блог заступника міністра економіки Максима Нефьодова про систему електронних торгів Prozzoro.

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое ВремяГоловне

Україна/Події

Вчора, 13:22

article_img
Знову в грі. Насіров розповів, коли приступить до роботи і яку отримав компенсацію за "прогул"

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися