Перша шпальта розповіла про те, як відкрити підприємство в кризу

12 вересня 2016, 12:58
Програма Перша шпальта, яка виходить на телеканалі UA Перший і є партнером НВ, розповіла про те, як створити власне виробництво в період війни і кризи

Йдеться про підприємство Drone.ua, яке нещодавно налагодило виробництво дронів у Київській області з нуля.

Як розповів директор з виробництва компанії Агрорегіон Володимир Кравцов, дрони необхідні аграріям для контролю за полями. «У нас на сьогодні вже є чотири дрони. Два стареньких, два свіженьких. Ми з періодичністю в два тижні облітаємо всі поля. І дивимося на стан посівів, як вони виглядають. Якщо якась проблема, не з краю поля, то це робота для дрона. Тому що обійти всі поля за два тижні – це не реально. Помітивши якусь проблему, ми туди вирушаємо, беремо пробу ґрунту, ми визначаємо яких нема мікроелементів, і обприскуванням ми вносимо добрива», – розповідає Кравцов.

Відео дня

Аналітик ІК Dragon Capital Наталя Шпигоцька зазначає, що враховуючи, що питання витрат стоїть дуже гостро для українських агровиробників, дрони використовуються, як додатковий інструмент для оптимізації цих витрат.

Між тим співзасновник Drone.ua Валерій Яковенко розповів про те, як був створений його бізнес. «Це було хобі. У мене був маленький вертоліт, у мого колеги також. І ми почали займатися для себе відеозйомкою, використовували радіокеровані моделі. Це іграшка, досить цікава навіть для дорослої людини, і в якийсь момент ми прийняли рішення створити навколо цього бізнес», – розповів він.

Яковенко зазначає, що основний ринок збуту компанії зараз в Україні. «Це аграрії. Ми сфокусовані на сільськогосподарському бізнесі і вибудовуємо всі наші послуги, всі наші сервіси навколо аграрної галузі», – каже він.

Співзасновник компанії Drone.ua Февзі Аметов розповідає, що використовуючи дрони аграрії можуть отримати оперативну інформацію з полів про те, в якому стані нині знаходиться та чи інша сільськогосподарська культура. «А якщо мова йде про такі галузі, як будівництво або геодезія, то ми надаємо як кінцевий продукт 3D моделі або актуальну інформацію про стан об'єктів, отриману за допомогою апарата», – каже Аметов.

Крім того, в програмі вийшов спеціальний репортаж про проблеми з видачею ліцензій на видобуток корисних копалин, де ситуацію прокоментував голова Держгеонадр Микола Бояркін.

А також дискусія про те, чому Україна має дуже низькі економічні показники за участю президента KSE, професора Університету Піттсбурга Тимофія Милованова і автора дослідження «Погані рішення: як побудувати найбіднішу країну Європи» Дар'ї Марчак.

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новео Время.
Показати ще новини
Радіо НВ
X