Перша шпальта розповіла про бізнес, який підтримує сепаратистів

25 квітня 2016, 10:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Програма Перша шпальта, партнером якої є Новое время, розповіла про бізнес, який залишився в окупованій частині Донбасу і співпрацює з терористами

Як розповіла в програмі частина бізнесменів, активи яких залишилися на території "ДНР" пішли на відкриту підтримку терористів і окупаційної влади. Деякі з них не тільки не зупинили свої заводи, а стали активно забезпечувати терористів своєю продукцією.

Відео дня

Один з таких прикладів -"Стиролбіофарм", яке спеціалізується на виробництві медикаментів та належить підприємцю Миколі Янковському.

Нещодавно про візит на підприємство одного з лідерів «ДНР» Дениса Пушиліна повідомив сайт так званого «народної ради» терористичної організації. Пушилін красувався на підприємстві Янковського, подякувавши останньму за постачання ліків бойовикам.

Як зазначає експерт «Реанімаційного пакету реформ» Павло Кухта, коли підприємства повністю випадають з української юрисдикції, вони теоретичних перебувають на території країни і,начебто, повинні платити податки, а мають відношення тільки з терористами. В такому разі підприємства порушують закони України. «І там вже стоїть питання про пособництво тероризму. Якщо цей бізнесмен відверто підтримує терористів із Росії, це питання національної безпеки. Ми таких людей повинні випроваджувати з політики, з еліт, з верхівки», – каже Кухта.

Засновник аналітичного центру Amelin Strategy Анатолій Амелін зазначає, що багато підприємців залишили свій бізнес на окупованих територіях і не можуть повернутися туди. Тим не менш інші продовжують робити бізнес. «Наприклад, в донецьких магазинах можна купити українські продукти харчування, які нібито не можуть туди завозитися через блокаду, яку влаштували ми. Як вони туди потрапляють? Контрабанда. На цьому заробляються величезні капітали. Будь-яка війна – це величезне джерело і ресурс для заробляння великих капіталів людей, які мають доступ до влади», – каже Амелін.

Також у сюжеті розповідають свою історію підприємці які за свою проукраїнську позицію були змушені втекти з окупованих частин Донецької і Луганської областей – співзасновник PastaProject, «Кокон», Syndicate beer&grill Олексій Гавриш і голова ради директорів компанії «Ефективні інвестиції» Ігор Ліскі.

У програмі голова ради Об'єднаного ринку електроенергії Костянтин Запайщиков розповідає про реформу ринку електроенергії.

А експерт «Реанімаційного пакету реформ» Павло Кухта та заступник голови Європейської бізнес-асоціації Світлана Михайловська міркують про те, що бізнес чекає від нової влади.

Завершує випуск «розбір польотів» від спеціального кореспондента Майкла Щура

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X