Перша шпальта розповіла про бізнес, який підтримує сепаратистів

25 квітня 2016, 10:35
4572
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Частина бізнесменів, пішли на відкриту підтримку терористів

Програма Перша шпальта, партнером якої є Новое время, розповіла про бізнес, який залишився в окупованій частині Донбасу і співпрацює з терористами

Як розповіла в програмі частина бізнесменів, активи яких залишилися на території "ДНР" пішли на відкриту підтримку терористів і окупаційної влади. Деякі з них не тільки не зупинили свої заводи, а стали активно забезпечувати терористів своєю продукцією.

Один з таких прикладів -"Стиролбіофарм", яке спеціалізується на виробництві медикаментів та належить підприємцю Миколі Янковському.

Нещодавно про візит на підприємство одного з лідерів «ДНР» Дениса Пушиліна повідомив сайт так званого «народної ради» терористичної організації. Пушилін красувався на підприємстві Янковського, подякувавши останньму за постачання ліків бойовикам.

Як зазначає експерт «Реанімаційного пакету реформ» Павло Кухта, коли підприємства повністю випадають з української юрисдикції, вони теоретичних перебувають на території країни і,начебто, повинні платити податки, а мають відношення тільки з терористами. В такому разі підприємства порушують закони України. «І там вже стоїть питання про пособництво тероризму. Якщо цей бізнесмен відверто підтримує терористів із Росії, це питання національної безпеки. Ми таких людей повинні випроваджувати з політики, з еліт, з верхівки», – каже Кухта.

Засновник аналітичного центру Amelin Strategy Анатолій Амелін зазначає, що багато підприємців залишили свій бізнес на окупованих територіях і не можуть повернутися туди. Тим не менш інші продовжують робити бізнес. «Наприклад, в донецьких магазинах можна купити українські продукти харчування, які нібито не можуть туди завозитися через блокаду, яку влаштували ми. Як вони туди потрапляють? Контрабанда. На цьому заробляються величезні капітали. Будь-яка війна – це величезне джерело і ресурс для заробляння великих капіталів людей, які мають доступ до влади», – каже Амелін.

Також у сюжеті розповідають свою історію підприємці які за свою проукраїнську позицію були змушені втекти з окупованих частин Донецької і Луганської областей – співзасновник PastaProject, «Кокон», Syndicate beer&grill Олексій Гавриш і голова ради директорів компанії «Ефективні інвестиції» Ігор Ліскі.

У програмі голова ради Об'єднаного ринку електроенергії Костянтин Запайщиков розповідає про реформу ринку електроенергії.

А експерт «Реанімаційного пакету реформ» Павло Кухта та заступник голови Європейської бізнес-асоціації Світлана Михайловська міркують про те, що бізнес чекає від нової влади.

Завершує випуск «розбір польотів» від спеціального кореспондента Майкла Щура

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время.

Вибір редакції

Євробачення

Сьогодні, 00:21

article_img
KAZKA в зоні ризику. Відео всіх виступів і думки журі у другому півфіналі нацвідбору на Євробачення 2019
Наукпоп

Вчора, 16:00

article_img
Дзвоніть Спілбергу. Вбивця найбільшої акули на Землі може бути ще живий
Наукпоп

Сьогодні, 07:00

article_img
Ейнштейн в люті. Дослідження темної матерії кидає виклик сучасній фізиці

Головне

Країни

Сьогодні, 08:18

article_img
У бангладешських трущобах сталася пожежа: щонайменше вісім людей загинули, ще 50 постраждали
Країни

Вчора, 09:29

article_img
У Мюллера є докази листування екс-радника Трампа з WikiLeaks про злом пошти демократів
Геополітика

Вчора, 14:37

article_img
Україна не має йти на політичні компроміси в питанні реінтеграції Донбасу - Волкер