Перша шпальта розповіла, як у Словаччині знизили вплив олігархів і корупціонерів

10 серпня 2016, 17:39
Україна може знизити вплив олігархів і корупціонерів на прийняття рішень, якщо проведе реформу правоохоронної системи і відкриє всю інформацію про бізнес, що працює в країні

Про це йдеться у новому випуску програми Перша шпальта, чиїм партнером є Новое время.

Так виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко зазначає в програмі, що якість інвестиційного клімату в Україні точно далеко від досконалості. "Інвестори дуже чітко говорять з приводу, перш за все, високого рівня корупції, яка не нова для української економіки. Якщо ви подивіться рейтинги Transparency International, так званий індекс сприйняття корупції, то Україна завжди займала одні з найгірших позицій за цим показником", - говорить Устенко.

Відео дня

Втім, не треба думати, що корупція в Україні - унікальне явище. У світі існує безліч прикладів, коли корупцію звели до мінімуму. Приміром, у сусідній Словаччині проблеми були схожими, але зараз ситуація набагато краще.

Як розповів депутат парламенту Словаччини, експерт з протидії корупції Мирослав Беблави, в цій країні є ті, кого називають олігархами, тобто бізнесмени впливають на рішення уряду. "Ми навіть запозичили слово «олігарх» з України та Росії. Але в порівнянні з вашими олігархами наші виглядають дрібницею. Втім, що гріха таїти, вони все одно часто намагаються впливати на політиків", -- зазначає Беблави.

Втім, вплив місцевих олігархів вдалося максимально знизити за рахунок прозорості, розповідає депутат словацького парламенту. "Якщо усі контракти загальнодоступні, і якщо в будь-який час можна з'ясувати, хто з олігархів стоїть за компанією, то можна ставити питання цей контракт укладено на хороших умовах, була там достатня конкуренція? Може там сталося щось незрозуміле? В додаток до цього потрібно ще й мати хорошу правоохоронну систему. Зрештою, люди крадуть у будь-якій країні світу – і в Швейцарії, і у нас. Але, в Євросоюзі дуже часто людей за це карають, а в Україні-немає. Тому треба провести справжню реформу правоохоронної системи", -- наголошує Мирослав Беблави.

Також у програмі дивіться топ-10 найяскравіших цитат гостей Першої шпальти за минулий рік.

І інтерв'ю з заступником міністра фінансів Євгеном Капинусом про те, якою буде податкова реформа.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X