Перша шпальта пояснила, чому Україна недорахувалася інвестицій

1 червня 2016, 17:00
1289
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Головна причина, з якої в Україну не йдуть інвестиції - відсутність ліберальних економічних реформ

За перші три місяці в Україну прийшов всього мільярд доларів інвестицій, хоча могло б в три рази більше за умови лібералізації економіки

Про це повідомляє щотижнева ділова програма Перша шпальта, партнером якої є Новое Время.

Як розповів в інтерв'ю програмі Перша шпальта голова наглядової ради Національного депозитарію Роман Сульжик, це пов'язано з тим, що в Україні немає готової інфраструктури для інвестицій, а в світі відбувається зміна парадигми по залученню капіталу. «Раніше фінансисти давали капітал в надії, що спочатку ми дамо гроші, а потім країна одержувач побудує інститути. Зараз ми бачимо, що спочатку люди вимагають інститути, а потім вони дають гроші. Тому насправді основна проблема України – це відсутність інститутів. Гроші стоять у черзі. Я дуже часто спілкуюся з інвесторами і знаю про це, - розповідає Сульжик. – Інвесткомпанії дуже хочуть заводити сюди гроші, але до того часу, поки тут не буде якихось базових речей з точки зору свободи руху капіталу, свободи торгівлі гривнею, вони цього робити не будуть. Тому саме інститути і свобода руху грошей, вільний ринок – це те, чого нам не вистачає».

Сульжик додає, що основним фокусом для нашого уряду має стати залучення прямих іноземних інвестицій. «На місці президента я б сказав: один мільярд на місяць – мінімальний ранрейт. У нас зараз ранрейт десь 4 чи 5 мільярдів на рік. Тобто, насправді, ми повинні мати 12 мільярдів у рік, а бажано і 20-30. Щоб досягти таких інвестицій, доведеться міністрам, Нацбанку йти до іноземців, йти до банків і говорити: що вам необхідно для того, щоб ви заходили сюди? І тоді проявляться усі ці проблеми і гроші прийдуть»,- розмірковує голова наглядової ради Нацдепозитарію.

На його думку, є три основні задачі, які повинні бути вирішені. «Ліберальна податкова реформа, яка пошле сигнал, що тут стало легше робити бізнес. Друге – це приватизація. Це дасть можливість тим грошам, які прийдуть в країну, кудись запаркуватися. Можна буде припаркуватися в заводи, землю, у все що завгодно. І третє – це послаблення валютного контролю, скасування валютного декрету 93-го року, який завдає величезної шкоди країні. Просто дозволити тут вільно працювати західним банкам, дозволити українцям вільно працювати з західними банками в країнах OECD», - вважає Роман Сульжик. На його думку, лібералізація економіки гальмується через олігархічне лобі, а також через відсутність політичної волі на найвищому рівні. Нинішня влада і олігархи, які пов'язані з нею, бояться, що західний капітал буквально змете їх, вважає голова наглядової ради Нацдепозитарію.

Крім того, в програмі заступник голови Національного банку України Владислав Рашкован і віце-голова міжнародної інвестиційної компанії BlackRock, член Глобального виконавчого комітету і "Групи тридцяти" Філіп Хільдебранд обговорюють, чим повинен займатися НБУ.

Майкл Щур обговорює економічні події тижня.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время.

Вибір редакції

Події

Вчора, 14:48

article_img
Освіта на вагу золота. Чому українські навчальні заклади завищують ціни на навчання
LIFE

Вчора, 16:30

article_img
Cтрах і дикий захват. Які враження може подарувати Кенія
Компанії/Ринки

Вчора, 08:44

article_img
Опановуємо лоукости. Як конкурують українські та іноземні авіаперевізники

Головне

Наукпоп

Вчора, 21:13

article_img
Обдурити світло. Британські фізики створили пристрій, який порушує закони природи
Футбол

Вчора, 22:38

article_img
Роналду виграв перший трофей з Ювентусом
Наукпоп

Вчора, 11:20

article_img
Всесвіте, тримайся. У Європі побудують новий Великий адронний колайдер за $25 млрд