Без рахунків за холодні батареї. В Україні може з’явитися механізм перерахунку за неякісні послуги ЖКГ

18 травня 2021, 13:53

У Мінрегіоні розповіли про плани ініціювати впровадження механізму по перерахунку за неякісні послуги ЖКГ.

У Міністерстві розвитку громад і територій заявили про плани ініціювати створення і впровадження механізму перерахунку за неякісне надання комунальних послуг. Про це йдеться в повідомленні пресслужби відомства.

Відео дня

Електронні консультації з громадськістю щодо проєкту постанови триватимуть протягом 15 днів, зазначають у відомстві.

У проєкті постанови «Про затвердження Порядку здійснення перерахунку вартості комунальних послуг за період їх ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості» запропоновано механізм і умови здійснення перерахунку вартості послуг з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання і водовідведення тощо.

Також в документі передбачені кількісні та якісні характеристики надання комунальних послуг, які враховуються при здійсненні виконавцем перерахунку вартості. Йдеться про перерахунок у разі ненадання таких послуг, їх надання не в повному обсязі або неналежної якості.

Крім того, в документі визначаються особливості здійснення перерахунку вартості комунальних послуг залежно від виду договору і умов нарахування плати за ці комунальні послуги.

Зокрема, перерахунок за неякісну послугу буде здійснюватися надавачем послуги на підставі складеного акту-претензії. Якщо акт надійде від одного споживача, який проживає в багатоквартирному будинку, перерахунок буде здійснюватися для всього будинку.

Перерахунок планують проводити незалежно від наявності у споживача боргів за комуналку.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X