Перемога України над Коломойським, втрати від корупції та інші головні новини бізнесу

3 листопада 2017, 19:35
ТОП головних новин українського бізнесу за 3 листопада від НВ Бізнес

1 Україна через корупцію щорічно втрачає 2% зростання ВВП

Міжнародний валютний фонд (МВФ) оцінив втрати України від корупції в 2% внутрішнього валового продукту.

"В Україні не проводиться суттєва боротьба з корупцією. Корупція обходиться Україні в 2% економічного зростання, отже, боротьба з нею - це питання економічного процвітання", - сказав постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

Відео дня

2 Україна допоможе Росії модернізувати старі літаки Руслан

Державне підприємство Антонов виконає роботи з оцінки технічного стану літака Ан-124-100 Руслан російської авіакомпанії Волга-Дніпро.

"З метою дотримання своїх зобов'язань по міжвідомче узгодження з повноважними міністерствами і відомствами України, згідно з листом-роз'ясненням Держекспортконтролю України, на договірній основі фахівці підприємства Антонов виконають роботи з оцінки технічного стану літака Ан-124-100 Руслан Авіакомпанія Волга-Дніпро", - повідомили в прес-службі держкомпанії.

3 Економіка України зросте в 2017 році більш істотно, ніж очікувалося

Національний банк поліпшив прогноз зростання економіки України в 2017 році - до 2,2% замість 1,6% раніше.

Крім того, НБУ прогнозує на 2018-2019 роки зростання ВВП до 3,2% і 3,5% відповідно.

Також Нацбанк підрахував, як підвищені пенсії вплинуть на зростання цін - на його думку, це буде мати нейтральний вплив на реальні темпи зростання економіки, проте спричинить тиск на рівень споживчих цін (додатково 0,3-0,6 процентних пункту в річної інфляції в 2018 році).

4 Нафтогаз завив, що він більше не монополіст

НАК Нафтогаз України вже не є монополістом на газовому ринку країни. Щоб підтвердити або спростувати цей статус, Нафтогаз вирішив звернутися до регулятора з проханням про проведення відповідної перевірки.

Для того, щоб запобігти подальшому "поширенню маніпуляцій на тему монополізму Нафтогазу", компанія вирішила звернутися в Антимонопольний комітет України (АМКУ) з проханням провести власне дослідження ринку газу. Таким чином, регулятор або підтвердить, або спростує заяву НАКу.

5 Міжнародний арбітраж став на бік України в спорі з компанією Коломойського

Україна відстояла свою позицію щодо підвищення ренти на нафту і заощадила 5,8 млрд грн в міжнародній суперечці з компанією JKX Oil & Gas Plc (пов'язана з олігархом Ігорем Коломойським), повідомило Міністерство юстиції України.

Зокрема, міжнародний арбітраж відхилив 3 з 4 позовних вимог компанії. За підрахунками Мін'юсту, завдяки цьому вдалося заощадити близько $235 млн (понад 5,8 млрд грн) бюджетних коштів.

Такими були головні ділові новини п'ятниці.

Показати ще новини
Радіо НВ
X