Перемога Трампа принесла російським мільярдерам $29 млрд - Forbes

10 січня 2017, 10:28
Найбагатші люди Росії додали до своїх активів $ 29 млрд після обрання мільярдера Дональда Трампа президентом США

Про це повідомляє Forbes.

За даними видання, російські мільярдери розбагатіли приблизно на $ 29 млрд після обрання Трампа, це більше, ніж в будь-якій іншій країні, крім Сполучених Штатів. У той час як американські бізнесмени збільшили свої статки в середньому на 2,8% після виборів, найбагатші росіяни збільшили свої статки в середньому на 7,1%.

Відео дня

За цей час найбільше розбагатів Геннадій Тимченко: акції Новатека виросли на 16% після виборів у США. Це означає, що належний йому пакет (23% акцій компанії) зараз коштує близько $ 1,8 млрд.

Журнал нагадує, що російський бізнесмен продав 43% акцій торговельної нафтової компанії Gunvor, яку він заснував, за один день до того, як Міністерство фінансів США прийняло санкції проти нього в березні 2014 року.

Видання зазначає, що на сьогоднішній день велика частина статку Тимченка, яке оцінюється в $ 15,1 млрд, є приватною, і тому його зміни складніше відстежувати на щоденній основі, ніж зміни акцій Новатек.

Леонід Міхельсон, якого вважають найбагатшою людиною Росії, збільшив свої статки більше, ніж будь-хто інший, йдеться в публікації. Також будучи акціонером Новатека, він розбагатів на $ 1,9 млрд після виборів США - до $ 18,2 млрд. Міхельсон і Тимченко, так само як і Кирило Шамалов, якого Reuters і Bloomberg називали "зятем Путіна", також інвестували в Сибур.

"Сталеві магнати" Олексій Мордашов і Володимир Лісін додали до своїх активів $ 1,6 млрд і $ 1,4 млрд відповідно. При цьому Лісін розбагатів приблизно на $ 830 млн протягом трьох днів з моменту перемоги Трампа.

Глава Лукойлу Вагіт Алекперов розбагатів на $ 1,8 млрд після обрання Трампа. Його успіхи були більше пов'язані зі змінами світового ринку нафти, ніж з політикою в США, відзначає Forbes.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X