Перемога Нафтогазу над Газпромом, змова між АЗС та інші головні ділові новини

22 грудня 2017, 21:20
ТОП головних новин бізнесу за 22 грудня від НВ Бізнес

1 Нафтогаз виграв суперечку проти Газпрому

У Стокгольмському суді Нафтогаз виграв арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу за всіма спірними питаннями.

Відео дня

Так, українська компанія домоглася скасування вимог Газпрому "бери або плати" на $56 млрд. Крім того, суд знизив ціну газу на $130 за період в 2014 році.

Крім того, арбітраж відмовився зобов'язувати Україну платити за газ, який Газпром самовільно поставляв на неконтрольовані території Донбасу, але "борг" записував на Нафтогаз.

Разом з тим, рішенням арбітражу за контрактом про постачання газу, Нафтогаз повинен виплатити Газпрому близько $2 млрд заборгованості за поставлений газ в попередні періоди.

Втім, крім хороших новин зі Стокгольма, є ще негативна новина зі Словаччини, де суд заарештував газ для України вартістю $21 млн через давню суперечку Нафтогазу з італійською компанією Югаз.

2 АМКУ запідозрив ОККО і WOG у змові

Антимонопольний комітет України розпочав розслідування за підозрою в змові операторів автозаправних станцій ОККО і WOG.

В ході дослідження цінової ситуації були виявлені "факти односпрямованого встановлення і підтримання роздрібних цін на бензини та дизельне паливо на однаковому рівні" мережами ОККО і WOG.

В АМКУ заявили, що в 2017 році було зафіксовано понад 10 таких випадків, що може бути обумовлено відповідними антиконкурентними узгодженими діями компаній.

3 Україна опустилася в рейтингу кращих країн для бізнесу

Україна опустилася на 80 місце з 153 в рейтингу найкращих країн для бізнесу Best Countries for Business журналу Forbes.

На 79-му місці перед Україною в рейтингу знаходиться Руанда, на 81-му місці - Аргентина. Росія займає в рейтингу 58-е місце, Польща - 34-е, Молдова - 87-е.

Відзначимо, що рейтинг оцінив кількість населення України в 44 млн жителів, зростання ВВП - в 2,3%.

4 Білорусь легалізувала майнінг криптовалют

Білорусь схвалила впровадження умов для розвитку ІТ-ринку у себе в країні, бізнесів на основі технології блокчейн, а також легалізувала майнінг криптовалют.

Так, декретом Про цифрову економіку, який підписав президент країни Олександр Лукашенко, створюються умови для впровадження в економіку Білорусі технології блокчейн, задані рамкові умови для використання токенів, криптовалют.

Встановлено, що діяльність з майнінгу, придбання, відчуження токенів, яка здійснюється фізичними особами, які не є підприємницькою діяльністю.

Декрет також передбачає комплекс заходів, спрямованих на залучення в Білорусь висококласних фахівців у сфері високих технологій.

Тим часом Bitcoin різко обвалився нижче $13 тис. Менше ніж за тиждень ціна Bitcoin обвалилася майже на 36%.

5 НБУ переніс вимоги до капіталу банків і вирішив щорічно проводити їх стрес-тестування

Національний банк України (НБУ) вирішив пом'якшити графік збільшення мінімального розміру статутного і регулятивного капіталу банків.

Зокрема, регулятор переніс на два роки термін необхідного підвищення статутного капіталу до 300 млн грн. У НБУ вважають, що ключовим завданням сьогодні для невеликих банків повинна стати розробка та перегляд бізнес-моделей.

Крім того, НБУ вирішив з 2018 року ввести щорічну оцінку стійкості банків, що допоможе виявити поточні і майбутні ризики банків.

Такими були головні ділові новини п'ятниці.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X