«Нас обдурили». Милованов звинуватив МВФ у підриві іміджу Зеленського перед візитом до ОАЕ

20 лютого 2021, 00:12

Радник глави Офісу президента Тимофій Милованов заявив, що МВФ «обдурив» Україну і створив негативний фон для візиту президента Володимира Зеленського до ОАЕ. Свою думку він висловив в ефірі програми Мокрик По Живому на hromadske.

За словами Милованова, наслідки рішення МВФ відчувалися в Еміратах:

«Нас десь обманули, але обдурили тактовно, поставили в складну ситуацію, коли ми прилетіли до Еміратів з цією негативною новиною з місії [МВФ], яку розтягнули російські ЗМІ, і це відчувалося в Еміратах».

Відео дня

Радник глави ОП додав, що МВФ обіцяв надати пресреліз перед публікацією, але не зробив цього, і він «пішов по всіх новинах», зокрема російських, а відсутність позиції України «заповнили російською пропагандою».

Милованов вважає, що МВФ має відповісти, чому вирішив повідомити про закінчення роботи саме перед візитом Зеленського і української делегації до ОАЕ.

«Відповіді немає і, по суті, вони не мають її надавати, але питання залишається відкритим — випадковість це чи ні… Ми не папуаси, і нас не можна ганяти і обманювати», — заявив він.

Колишній глава Мінекономрозвитку додав, що МВФ досі є стратегічним партнером України і співпраця з ним дуже важлива. Також він наголосив, що у фонду і української влади однакові позиції з таких принципових речей, як боротьба з корупцією, незалежність НАБУ, перезавантаження Вищої ради правосуддя тощо.

13 лютого стало відомо, що місія МВФ щодо першого перегляду програми stand-by завершилася без результату і очікуваного траншу Україна не отримає. Президент Володимир Зеленський 14−15 лютого перебував в ОАЕ з робочим візитом.

«Дискусії фокусувалися на посиленні управління Національним банком; поліпшенні законодавчої і регулятивної підстави банківського нагляду і фінансового оздоровлення; заходах, спрямованих на зменшення фіскального дефіциту в середньостроковій перспективі; законодавчих ініціативах з відновлення і посилення антикорупційної інфраструктури та судочинства; також дискусії стосувалися заходів у секторі енергетики. Обговорення було продуктивним, проте потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії триватимуть», — сказав постійний представник Фонду в Україні.

За словами радника президента України з економічних питань Олега Устенко, технічна частина переговорів з МВФ триває і приводів для занепокоєння немає.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X