Розставила пріоритети. Рада після канікул насамперед займеться пенсійною реформою — голова Слуги народу

18 січня 2022, 19:28

Верховній Раді на найближчому пленарному тижні слід розпочати розгляд законопроекту про пенсійну реформу в Україні.

Про це заявила голова політичної партії Слуга народу Олена Шуляк, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Як голова партії я пропонувала і наприкінці минулого року, і наполягатиму, щоб на першому робочому тижні Верховної Ради в січні обов’язково було розглянуто законопроект щодо пенсійної реформи. На жаль, його так і не було прийнято навіть у першому читанні. На сьогоднішній день він пройшов комітет, він рекомендований до прийняття, погоджений з усіма стейкхолдерами, Кабміном та професійним середовищем, і тому я вважаю, що він має бути просто номером один на порядку денному, щоб реформування пенсійної системи все ж таки відбулося», — - сказала Шуляк.

Відео дня

Також вона зазначила, що реформування пенсійної системи в Україні, ймовірно, не відбуватиметься надто швидко, проте «Рада просто зобов’язана винести цей законопроект як пріоритетний».

Проект пенсійної реформи передбачає запровадження нового рівня пенсійної системи — накопичувальної пенсії. Вона формуватиметься для кожного громадянина на окремому персональному рахунку за рахунок його особистих відрахувань та відрахувань роботодавця. Накопичені на такому рахунку кошти будуть власністю учасника пенсійної системи, їх, зокрема, можна буде передавати у спадок.

Крім того, глава політсили розраховує на те, що парламент зможе наступного тижня розпочати розгляд президентської ініціативи щодо економічного паспорта українця.

Згідно з календарним планом шостої сесії Верховної Ради, найближчий пленарний тиждень розпочнеться 24 січня.

Показати ще новини
Радіо NV
X