Недоотримана пенсія. Як отримати кошти після смерті родича — названі умови

2 вересня 2021, 05:09

В Україні члени родини померлого пенсіонера, які проживали разом з ним, можуть подати заяву про виплату коштів, які той не встиг отримати.

Звернутися за виплатою суми пенсії померлого пенсіонера необхідно протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. Про це на Facebook повідомив Пенсійний кур'єр.

Зокрема, це стосується непрацездатних членів родини, зазначених у частині другій ст. 36 Закону, що перебували на утриманні пенсіонера.

Відео дня

Виплати можуть отримати:

1. чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли передбаченого законодавством пенсійного віку;

2. діти (в тому числі діти, які народилися до закінчення 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років;

3. чоловік (дружина), а в разі їх відсутності - один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) восьми років.

У разі відсутності цих членів родини, або якщо вони не звернуться за виплатою недоотриманої пенсії протягом шести місяців, кошти, що належать пенсіонерові, підуть до складу спадщини.

Показати ще новини
Радіо NV
X